Tesla Model S 75D

Yeni Tesla S model arabaların şuana kadar test edilmiş herhangi bir aracın olabilecek en yüksek güvenlik derecesine sahiptir. Önden, yandan, arkadan gelebilecek kazalardan veya devrilmeden kaynaklı kaza durumlarında yolcunun yaralanma olasılığının en düşük olduğu bu araç,  güvenlik önlemleriyle bir ilke imza atmıştır. Gelişmiş aktif güvenlik özelliğine sahiptir. Hızla yaklaşan araçlardan kaçınmak için yan çarpışma uyarısı ve nesneleri tespit edip çarpmayı önleyen acil frenleme sistemi Tesla model S 75D ‘de mevcuttur.

Elektrikli bir araç olan Tesla S, gövde, saşi, emniyet sistemleri ve batarya teknolojisi ile yolcu yaralanmalarını minimuma indirir. Ön burkulma bölgesi diğer araçlara göre 2 – 3 kat daha büyüktür, böylece ön darbe koruması sağlar. Darbe eritici raylar ve merkez direk takviyeleri ile beraber, sert akü desteği ile her taraftan koruma sağlar. Son olarak zemine monte edilmiş bataryanın paketinin konumu ve ağırlığı sağlam bir ağırlık merkezi oluşturur. Böylece aracın devrilme olasılığı diğer araçlardan çok daha düşüktür.

Performans

Tesla’nın tüm elektrikli motorları, her türlü hava koşulunda, çift motoru dört tekerlekten çekiş gücüne sahiptir. Tesla S 75D özellikleri arasında 0-60 mile 4.2 saniyede çıkması da vardır.

Menzil

Tesla S 75D’ nin menzili 419 km’ dir. Tesla global şarj ağına rahat erişimi ile uzun mesafe seyehatlerde büyük kolaylık sağlar. Diğer elektrikli araçlardan daha kısa sürede şarj olan bu araçta, gittiğiniz uere uygun şarj seçenekleri mevcuttur. Örneğin, ev şarjı ile bir hafta sürebilecek sürüş için arabınızı sadece bir gecede şarj etmeniz mümkün. Diğer bir yandan, dünyanın dört bir yanında belirli rotalara yerleştirilmiş 10.000’den fazla Supercharger ile arabanızı kolayca şarj edebilirsiniz.

Otomatik pilot özelliği

Geliştirilmiş oto pilot sürekli güncellenerek Tesla S model arabanızı daha yetenekli hale getirir. Otoyolda şeritleri otomatik olarak değiştirir. Hızınızı trafik kurallarına uygun olarak ayarlayabilir. Aracınızı park edebilir. Son olarak ise tehlikeleri önlemek amacıyla fren yapabilir. Tesla S 75D en gelişmiş sürücü destek özelliklerine sahiptir. Sekiz kamerası ve 12 ultrasonik sensörleriyle size daima 360 derece görüş sağlar.

İç özellikler

Tesla S modelin önü geniş tutulmuştur böylece sürücü için fazladan alan sağlanmıştır. İki sürücü ekranına sahiptir. İlki 17 inçlik dokunmatik  bir ekrandır. İkincisi ise direksiyon simidinin arkasında bulunur. Arka koltukları son derece geniştir. Böylece sadece sürücü değil, arkada oturan yolcularda sürüşün keyfini çıkarabilir. Önde ikinci bir bagajı vardır, ekstra eşyalarınız için fazladan alan sağlar.

Dış özellikleri

Tesla S 75D modeli aracın 7 farklı renk seçeneği mevcuttur. Bunlar; siyah, obsidiyen metalik siyah, metalik gümüş, gri, inci beyazı, kırmızı ve metalik mavidir. Çok katmanlı boya ile özelleştirilmiştir. Dünyanın en düşük sürükleme katsayısına sahip olan Tesla S, aerodinamik bir arabadır. Standart ve geniş cam tavan seçenekleriyle arabaya yükseklik kazandırarak, UV ışınlarından korumayı sağlar. 19” veya 21” tekerlek seçenekleriyle gelişmiş kullanım, üstün çekiş gücü ve hızlanma deneyimi sağlar. Arabanın detaylarına gelecek olursak; otomatik kapı kollarına sahip olan Tesla S yaklaştığınızda ileri doğru açılır ve kapatıldığında ise geri çekilir, hava yönlendirici kanatları ise karbon fiberden yapılmıştır.

Tesla S 75 D Fiyatı

eklenen özelliklere ve tercihlerinize göre değişiklik göstermektedir. Başlangıç fiyatı vergiler dahil olmadan  64.300 euro olan bu araç bütün özelliklerine bakıldığında fiyatını hakeden bir araçtır. Otopilot versiyonunu kullanmak isterseniz ek olarak 2300 euroluk opsiyonu seçmeniz gerekli.

Tesla S 75 D Ötv Fiyatı 

Türkiye fiyatı için, motor gücüne göre değişen %3, %7 ve %15 arası değişen ÖTV fiyatını ve %18 KDV ve tescil masraflarını eklemeniz gerekmektedir. Yani en boş haliyle 64.300 euro olan Tesla S 75D’ye Türkiye’ de sadece KDV ve ÖTV dahil 80.000- 85.000 euro arası bir fiyata binebilirsiniz. Tesla S 75D resimlerine sitesinden bakabilmeniz mevcut. Bu fiyatı ÖTV dahil ve yakıt masrafı olmadığını düşünürsek gayet mantıklı ve teknoloji harikası olduğunu düşünebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.