Tesla Model X P100d Ötv Fiyatı

Tesla ürettiği araçlarla ülkemizde her geçen gün tutulan markalar arasında yer bulmaya başladı.

Tesla model X P100D teknik özellikleri ve fiyatı ile ilgili merak edilen bilgileri sizin için araştırdık..

Tesla ilk aracını yaptığı andan itibaren her zaman en iyi ve en hızlı olmayı amaçlamıştı ve bu yolda sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor, şu anda dünyada en hızlı araba klasmanında en hızlı otomobiller arasında, fosil yakıt kullanan rakiplerine rağmen Tesla’da yerini almış durumda.

Türkiye’de 70’ten fazla Tesla otomobil yollarda dolaşıyor, ülkemizde Tesla kullanabilmek için direk ithal etmeniz gerekiyor,

Tesla model x p100d gibi araçlar, Amerika’da 110 volt elektrik kullanıyor, Avrupa’da kullanım için aracın elektrik donanımı 220 volta uygun hale getirilmesi gerekiyor. Tesla Amerika ve Avrupa için aynı modelleri ayrı ayrı üretiyor, Sorunsuz bir ithalat için Hollanda Tilburg’da bulunan Tesla merkezinden istediğiniz modeli sipariş verebilirsiniz, en çok talep alan tesla model x p100d özellikleri ile üst sınıf bir araç.

Türkiye de Avrupa gibi trifaz elektrik kullandığı için aracı Amerika yerine Avrupa’dan almak daha mantıklı olur. İthalat işlemlerini isterseniz kendiniz yürütebilir ya da aracı bir firmayı yetkilendirebilirsiniz.

İlk Tesla 2009 yılında ülkemizde satışa sunulmuş ve Ali Ağaoğlu ilk alıcısı olmuştur.

Araç herhangi bir arıza yaptığı taktirde, ülkemizde herhangi bir servis ağı olmadığı için, bakımlarını tekrar yurt dışına göndererek yaptırmanız gerekiyor.

Tesla’nın bize en yakın Avrupa şubesi Hollanda da bulunuyor, Türkiye’de ise bir irtibat ofisleri var ama çalışanları Hollanda da ikamet ediyor.

Türkiye’de Tesla Kullanımı ve Avantajları

Yeni Tesla evinizde yada şarj istasyonlarında şarj edilebilir, motorlu araç olmadığı için motorlu taşıt vergisi ödemezsiniz, Ağır hasarlar hariç ufak tefek bakımlarını yedek parça getirterek burada yaptırabilirsiniz. Ağır hasarlı durumlarda mecburen yurtdışına bir yetkili servise göndermeniz gerekiyor.

Tesla tüm araçlarında olduğu gibi buradaki araçları içinde 8 yıl boyunca sınırsız kilometre garantisi veriyor. Fiyatına bakarsak hız ve model olarak rakibi sayılabilecek Mercedes veya BMW’ye kıyasla daha uygun fiyata alabilirsiniz

Tesla Model X P100D Özellikleri

Tesla x p100d 100 kilometre hıza sadece 2.7 saniyede çıkabiliyor ve anında 0 kilometreye inebiliyor.

Tek şarj ile 530 kilometre gidebiliyor.

Sıfır emisyon ile çevreci.

Araçta 8000’e yakın silindir lithium-ion pil bulunuyor.

5 kişilik koltuk.

Ağırlığı 2440 kilogram

12 saatlik şarj süresinde aracın şarjını full yapabiliyorsunuz.

Tesla Model X P100D Türkiye Fiyatı

Elektrikli otomobiller yeni teknolojisi ile artık rakiplerine göre daha çok avantaj sağlıyor, hem çevre dostu olmaları hem de tüketim masraflarının ekonomik olması sayesinde kullanıcılarını memnun bırakıyor.

Yeni Tesla model x p100d sahibi olmak istiyorsanız, aracınıza ÖTV ve KDV eklendiğinde, aracınızı getirene kadar yaptığınız gümrük masrafları, nakliye, plaka ve ruhsat işlemleri dahil, 200.000 Euro civarında bir rakamı buluyor, Tesla model x p100d resimleri incelendiğinde ödediğiniz parayı hakkettiğini görüyorsunuz

Tesla Model X P100D Ötv Fiyatı

Diğer araçlara uygulanan ötv oranları tesla için geçerli değil o yüzden rakiplerine oranla daha avantajlı durumda,Tesla’nın fiyatı için bu olumlu bir durum, rakiplerinde oran %70lerden başlarken, Tesla’da çok daha aşağı seviyelerde, tesla model x p100d Ötv Fiyatı Elektrikli araçlar için motor gücünün kriter alınarak uygulanan %3, %7,%15 olan ÖTV vergisi Tesla içinde aynı oranlarda uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.