Tesla S 100 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Tesla S 100

Model S, endüstri lideri performansı, ürün yelpazesi ve iç dizaynı ile yolda en güvenli, en hızlı araba olarak karşımıza çıkıyor.

En güvenli araba

Model S, test edilen herhangi bir aracın en yüksek güvenlik derecesini elde etti ve ön yolcu, yan, arka ve devrilme kazalarından kaynaklanan en düşük yaralanma olasılığı için bir rekor kırdı. Her kategoride beş yıldız almayı başaran bu son teknoloji arabada güvenlik ön planda tutulmuş.  Model S gelmiş geçmiş en güvenli otomobil olarak nitelendiriliyor. Elektrikli bir araç olarak inşa edilen gövde, şasi, emniyet sistemleri ve batarya teknolojisi, en düşük yolcu yaralanması odağında yola çıkıyor. Model S’de içten yanmalı motor bulunmamaktadır. Sonuç olarak, ön burkulma bölgesi diğer araçlardan 2-3 kat daha büyüktür. Bu da inanılmaz bir ön darbe koruması sağlar. Darbe emici raylar ve merkez direk takviyeleri ile birlikte, sert akü grubunun mukavemeti ve desteği her taraftan koruma sağlar. Bu sayede aracınızda güvenle seyahat edebilirsiniz.

Hızlanma konusunda en hızlı o

Model S, performans ve güvenlik için bir endüstri standardı belirlemektedir. Tesla’nın tüm elektrikli güç aktarma sistemi, her türlü hava koşulunda benzersiz bir performans sunar – çift motorlu dört tekerden çekiş, müthiş hızlanma ve şimdiye kadar test edilen herhangi bir aracın en yüksek güvenlik derecesini sizlere sunuyor. Tüm elektrik aktarma organları ve düşük ağırlık merkezi, en iyi performansı, aralığı ve verimliliği sağlar. Tesla 100 D versiyonunda ise, Dört tekerlekten çekiş ve en uzun menzil ile premium seçeneği sunuluyor. Bu seçenekte 100 km hıza 4.1 saniyede ulaşabilirsiniz. 536 km menzili ile de uzun mesafe almanız mümkün.

Geleceğin sürüş teknolojisi

Tesla S serisinin otomatik pilot özelliği, ileri güvenlik ve rahatlık özellikleri, en zorlu sürüş koşullarında size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Model S, günümüzde Geliştirilmiş Otopilot özellikleri ve ileride kendi kendine sürüş özellikleri sunabilen gelişmiş donanım standartlarına sahiptir. Geliştirilmiş Autopilot, yeni özellikleri tanıtır ve Model S’yi zamanla daha güvenli ve daha yetenekli hale getirmek için mevcut işlevselliği geliştirir. Potansiyel kazaları önlemek, park etmek, acil durum freni ve uygun koşullarda şerit değiştirmek gibi bir çok özellikle donatılmış otomatik pilot, sürüş keyfinizi paylaşacak.

İç dizaynı ve kokpiti de dikkat çekiyor

Model S, sınıfının en iyisi olma özelliğini taşıyor. İç oturumu bakımından Tesla S, en fazla beş yetişkin ve iki çocuk için konforlu bir ortam sizlere sunuyor. müzik ve sürüş bilgileri için ön tarafa entegre edilmiş geniş 17 inçlik dokunmatik ekran ile tasarlanmıştır. Gelişmiş ses mühendisliği, bir kayıt stüdyosuna benzer ses dinamikleri yaratırken, standart cam tavan, her yolcu için geniş bir iç deneyim sunuyor. Arkadakine ek olarak Tesla S, önde de küçük bir bagaj seçeneğini sizlere sunuyor. Model S, çoğu SUV’dan daha fazla alan sağlayan, sınıfında en iyi saklanan ve katlanan koltuklara sahiptir. Getirmek istediğiniz herşeyi (tekerleklerin takılı olduğu bir bisiklet gibi) veya her yolcunun bagajını taşıyabilirsiniz.

100 Kws pil ile en uzun menzil

Tesla yüksek teknoloji endüstrisine değer veren bir pazarlama stratejisinde, 60, 70 ve 75 versiyonların hepsi aynı aküyü paylaşır, ekstra kilovat-saat bir fiyat için açılır. Yerleşik şarj cihazı artık 48 amper ve ultra hızlı bir 100-kWh P100D şimdi mevcut. Yeni ÖTV uygulaması ile bu araç için ülkemizde 100 Kw üstü güç nedeniyle %90 vergi uygulaması olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.