Tesla X 90d Özellikleri

Yeni Tesla X Modeli Hakkında

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla Motors şirketinin piyasaya tanıtımını yaptığı yepyeni modeli Tesla X 90d Özellikleri Modeli Pek Çok Otomobil Üreticilerini Kıskandıracak Teknik Yeniliklere Sahip. Ayrıca Araç Teknolojik Anlamda Da Bir Devrim Yaratan Sıra Dışı Yeniliklerle Donatılmış Olduğu İçin Her Açıdan Enine Boyuna İncelenmeyi Hak Eden Elektrikli Taşıtlar Arasında Yer Almaktadır.

Tasarım

SUV tip bir araç olup aracın bataryası tabanında yer alacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede olası bir hasar durumunda zararı en aza indirmek amaçlanmıştır. Aracın yeni tesla tasarımında dikkat çeken bir diğer detay ise adeta kartal kanatları gibi iki yana olabildiğine açılan kapıları olmaktadır. Bunun yanı sıra panoramik olarak alabildiğine uzanan ön camları da dikkat çeken bir diğer yenilik olarak pek çok otomobil üreticilerini kıskandıracak yalnızca birkaç detaydan birisi… Aracın sahip olduğu bu ön camlarının ayrıca bu zamana dek tasarlanmış en uzun tasarım olduğu da söylenenler arasında. 

Aracın tasarımına ilişkin olarak yine dikkat çeken bir diğer detay aerodinamik otomatik olarak açınır kapanır rüzgarlığı. Bunun yanında aracın tam 2,5 tona yakın yük taşıma kapasitesinin de bulunduğu yetkililer tarafından verilen bilgiler arasında gelmektedir.

Performans

Tesla Model X, SUV model bir elektrikli otomobil olarak ortalama 400 km hıza ulaşabilme dikkat çeken bir özelliğini oluşturmaktadır. Aracın bataryasının araç tabanında yer alması ise aracın olası trafik kazalarını en hafif maddi zararlarla atlatması adına alınmış bir önlem olarak dikkat çeker. Doğaya karşı yapılan en büyük vefa timsali olarak da lanse edilen Tesla x üstün motor gücü ve kendine has yapısıyla hem performanstan ödün vermemekte hem de sıra dışı eşsiz özellikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Aracın hava soğutmalı disklerden oluşan ön ve arka fren sistemi bulunmaktadır. Aracın elektrik tip direksiyon sistemi yine dikkat çeken bir diğer detay olarak öne çıkmış durumdadır.

Teknolojik Yenilik

Tesla’nın bu çok özel modelinde elbette devrim niteliğindeki birtakım yenilikler de bulunmaktadır. Amerikan şirketinin pek çok otomobil şirketini kıskandıracak devrim yaratan teknolojik yenilikleri sadece sürüş tutkunları için değil doğaya olan Tesla x fiyatı saygıyı da göz ardı etmemesi adına gerçekten de onun farklı yanlarını bir arada tutması adına dikkat çekmektedir.

– Araçta diğer araçların tam on katı büyüklüğündeki hava filtresi ile alerjik rahatsızlıklar, polen, astım, zararlı bakteri ve virüsler gibi birçok sağlığı tehdit eden hastalıkların tetikleyicisi durumundaki çıplak gözle görünmeyen canlıları anında yok ediyor. Bu üst düzey hava filtresi ile insan sağlığını daima koruma özelliği bulunmakta ve insan sağlığını her anlamda korumaktadır.

– Biyolojik mod yine Tesla X ötv fiyatı modelinde dikkat çeken bir diğer detay olması adına gerçekten de üzerinde durulması gerekli olan bir ayrıntı olma özelliğini taşımaktadır. Çünkü söz konusu biyolojik modla da yine biyolojik rahatsızlıkları meydana getiren her türlü çevresel etmenlerin önlenmesi mümkün. Özellikle büyükşehir çevrelerindeki endüstri kuruluşlarından solunum yoluyla insan vücuduna bulaşabilecek her türlü zararlı tesla x 90d ötv fiyatı virüs ve bakterilerin önlenmesinde biyolojik mod devreye giriyor.

Fiyat

Tesla Motors grubunun dünyanın elektrikli otomobili olarak milyarlara tanıttığı bu yepyeni binek aracı Türkiye’de de satışa başlatıldı. 80 binin üzerinde alıcısı olan araç 162.bin euro bedel ödemek kaydıyla anında sahip olunabilecek bir otomobil olma özelliğini korumaktadır. Tümüyle ortada duran tesla x resimleri bu özellikleri neticesinde her anlamda aracın bu inanılmaz fiyat seçenekleriyle gerçekten de performansından ödün vermeyen eşsiz yapısıyla da dikkat çektiği herkes tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.