Toyota Auris 1.6 Özellikleri

Toyota’nın 2017 model spor otomobili Auris C segment sınıfına ait bir binek aracıdır. Araç kusursuz performansı oldukça cazip fiyatı ve tabi ki üst düzey yenilikleriyle otomobil meraklılarının gözdesi haline geldi. Üstelik Toyota’nın Toyota Auris 1.6 Özellikleri harika tasarımıyla birleştirilerek her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin geliştirilen bir binek otomobili oldu.

Motor ve Performans

Aracın motor tipi içten yanmalı standart motor olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra gövde tipi olarak da hatchback tip bir tasarımda C segmentine ait olduğunu belirtmek gerekmektedir. Toplamda dört adet silindiri bulunan ve 1598 cc silindir hacmi bulunan motoru 132 nm beygir gücündedir. Bununla birlikte yeni toyota azami tork kapasitesi olarak 160 nm değeri hesaplanmıştır. Üstelik bu tork dakikada 6400 devir yapabilme kapasitesine sahiptir.

Aracın performansı adına gerçekten de dikkat çeken bir özelliği saatte tam 200 km hız yapabilen etkileyici tasarımıdır. Bu tasarım özelliğine dayanarak her açıdan kendine has özelliklerine dayanarak tamamen kaliteli ve sıra dışı bir yaklaşımla 10 saniyede 0-100 km hız yapabilme kapasitesinin de var olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

Tüm bu ortada duran özellikleri neticesinde değerlendirilecek olunduğu zaman da gerçekten de kaliteli ve tamamen üst düzey performansa dayalı bir motor toyota auris seçenekleriyle karşımıza çıktığını kesin olarak ifade etmek gerekmektedir.

Tasarım Özellikleri

Aracın 360 litrelik minimum bagaj kapasitesi bulunur ve beş koltukludur. Ayrıca 6 ileri önden çekişli şanzıman sistemi elektronik çekiş kontrol sistemiyle desteklenmiştir. 

Elbette motorunun performansını etkileyen yakıt tüketimi de 144 g/km CO² özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken noktalar arasında gelmeektedir. Bir diğer yanı sıra toplam yakıt kapasitesinin 50 lt olması yönünde dikkat çekiyor. Aynı zamanda  toyota auris fiyatı 8.1 lt şehir içi yakıt tüketimi ve 5.2 lt şehir dışı yakıt tüketiminin de var olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekir.

Tümüyle bu özellikleri aracın kusursuz performansına doğrudan etki eden nitelikleri arasında yer almaktadır.

Aracın toplam uzunluğu 4330 mm – toplam yüksekliği ise 1465 mm olarak hesaplanmıştır. Bu ölçütleri 1.265 kg boş ağırlığı ile orantılı olacak şekilde dengelenerek aracın yüksek sürat halinde seyir almasını sağlayan tipik özelliklerini meydana getirmektedir.

Aracın kumaş koltukları da iç tasarımının bir parçasını oluşturmakta olup toplam koltuk adedi 5 tanedir. Araç koltuğu toyota auris ötv fiyatı manuel ayarlamaya sahip aktif başlık korumalıdır. Aynı zamanda hem ön sürücü koltuğunda hem de arka koltuklarında bardaklık alanlarının bulunması da bir diğer yenilikleri olarak değerlendirilmelidir.

Multimedya Sistemi

Toyota’nın bu en yeni otomobilinde tam 7 inçlik bir LCD multimedya ekranı bulunur. Bu multimedya sisteminde hem radyo hem de müzik çalar sistemini bulmak mümkün. Aracın tamamen Toyota Japon tasarımına sahip olan Toyota Touch müzik sistemi bulunmakta ve toplamda 6 hoparlörlü ses sistemi yer almaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra ses sistemine dayalı olarak harici giriş çıkışları arasında aux ve usb girişleri bulunur.. Bunun dışında 12V prizlerin de var olduğu bilinmektedir. Araçta toyota auris 1.6 ötv fiyatı bluetooth teknoloji üzerinden doğrudan akıllı cep telefonu kontrolünü sağlayan teknolojik tasarımı vardır. Bu sayede her açıdan cep telefonu üzerinden araç ile ilgili her şeyi pratik olarak kontrol edebilme özelliğinin de var olduğunu söylememiz gerekecektir.

Tüm bu özelliklerine dayanarak aracın en son satış fiyatı sadece ama sadece 76.750 TL oldu. Bu da yeni model toyota auris resimleri araç sahibi olmak isteyenlerin cebini yakmayan hem işlevsel hem de şık tasarıma sahip bir otomobil olarak kullanımını arttıran özellikleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.