Toyota Auris 1.8 Hybrid

Modern çizgilerin büyüleyiciliğini yakalamış olan Toyota Auris, sürüş deneyimini daha verimli kılabilmek adına standart donanımlara ek özellikler katarak ayrıcalıklı olma hissini yaşatabilen bir tasarıma dönüşüyor. Klasik çizgilerle de çekici olmayı başaran Auris’in yapısında bir ihtişam var. Aracınızla dilediğiniz noktaya gidebilmekten çok daha fazlasını vermeyi vadeden bu tasarımın yumuşak detayları ise sert mizaçla arasına görünmez bir çizgi çekmesini sağlıyor.

Dış Tasarım

Köpek balığı yüzgecini anımsatan anteniyle karizmatik bir görünüme imza atan Toyota Auris’in arka sütunu siyah, orta sütunu lake siyah olarak tasarlanırken ön ve arka farlara LED ışık çizgisi ekleniyor. Multi-reflektör halojen ön farlara sahip olan otomobilde krom çerçeveli yan camlara eşlik eden karartılmış arka ve arka yan camlar mevcut. Ön üst ızgarada krom detaylar fark edilirken ön alt ızgarada da krom esintisi hâkim. Panoramik cam tavanla zenginleştirilen tasarıma eklenen akıllı giriş sistemiyle birlikte modern bir hava yakalanıyor. 1760 milimetrelik genişliğine ek olarak 4330 milimetrelik uzunluk ve 1485 milimetrelik yüksekliğe kavuşan araç hem aile gezintileri hem de iş seyahatleri için çok uygun.

İç Tasarım

5 yolcu kapasitesine sahip Toyota Auris 1.8 Hybrid’in bagaj hacmi ise 360 litreden 530 litreye kadar çıkabiliyor. Yükseklik ve derinlik konusunda ayarlama imkânı tanınan direksiyonu araç hızına duyarlı ve elektronik kontrollü olarak geliştirilmiş. Saten krom iç kapı kollarına ek olarak ön konsol üzerinde de saten krom detayların kullanılması iç tasarımda bir bütünlük sağlamış. Çift bölmeli otomatik klima ile desteklenen iç mekân, ısıtmalı koltuklarla tamamlanmış. Spor ön koltukların yüksekliğini ve derinliğini ayarlama avantajı sunulan araçta sürücü koltuğu için bel desteği de yer alıyor.

Bagaj ve giriş aydınlatmasına ek olarak makyaj aynalarında da ışıklandırma kullanılmış. Direksiyondan kumandalı müzik sistemine sahip Toyota Auris’in ön konsolunda kol dayama bölmesinin içinde depolama alanı da mevcut. Ön ve arka kapı içlerindeki ceplerin yanı sıra bardaklık ve güneş gözlüğü tutucusuyla da desteklenen aracın bagaj ayırma filesi dahi bulunuyor.

Teknik Özellikler

Yakıt türü olarak benzin tercih edilen aracın 4 silindirli sıralı hybrid motoru bulunuyor. 16 Supap mekanizmasına sahip olan Toyota Auris’in 1798 cc’lik motor hacmi var. Vites kutusu s-CVT olan otomobilin elektronik yakıt püskürtme sistemi mevcut. 50 litrelik yakıt deposuyla yollara çıkan araç, şehir içinde 4,2 ve şehir dışında 3,9 litrelik yakıt tüketiyor.

Maksimum saatte 180 kilometreye ulaşan hızıyla Toyota Auris’in 10,9 saniyede 100 kilometreye vardığı belirlenmiş. ABS, BA ve EBS gibi sistemlerle donatılan araçta hız sınırlayıcı ve otomatik hız sabitleme sistemleri de bulunuyor. Lastik basınç uyarı sistemi sayesinde endişesiz yolculukların müjdesi verilirken ön ve arkada bulunan park sensörlerine ek olarak sunulan kolay-akıllı park destek sistemiyle park ederken yaşanabilecek problemlerin de önüne geçiliyor.

Renk Seçenekleri

Auris’in iç tasarımda konforlu ve şık bir tasarımın peşinden giden Toyota, bu modelde tercih edilmek üzere geniş bir renk kataloğu sunuyor. Koyu mavi ve kar beyazı gibi düz renklerin yanı sıra metalik ve sedefli seçenekler de oluşturuyor. Sedefli metalik olanlarda inci beyazı ve kırmızı mika imkanı varken metaliklerde milenyum gri, gümüş gri, granit gri, denim mavisi, lacivert mika, siyah, açık siyah ve platinyum metalik tercih edilebiliyor.

Toyota Auris 1.8 Hybrid Fiyatı

141 bin 150 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan ve tek bir tuşla çalıştırılabilen motoruyla gönülleri çalan Toyota Auris 1.8 Hybrid sizin olsun istiyorsanız vakit kaybetmeden en yakın galeriye giderek test sürüşü talep edebilirsiniz.

Toyota Auris 1.8 Hybrid ÖTV Fiyatı

Opsiyonel donanımlarla da zenginleştirilebilen modelin tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden ÖTV fiyatı 59 bin 809 TL olarak belirlenmiş durumda. Auris’in kişiselleştirilebilen tasarımıyla oldukça keyifli yolculuklara çıkmak istemez misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir