Toyota Avensis 1.6 D-4D Özellikleri

Yeni Avensis, diğer otomobillerden teknoloji, konfor ve emniyet gibi konularda ayrılmaktadır. Özellikle donanımsal olarak dolu ve konforlu bir araç olması sizi etkileyecek unsurlar arasındadır.

LED farların dikkat çekici güzelliği yanında LED arka stop lambalarıyla birlikte tasarımın mükemmeliğini siz de göreceksiniz. Bunun yanında alüminyum alaşımlı jantlar ve köpekbalığı yüzgecine benzer anten tasarımıyla mükemmel tasarımı sizin de dikkatinizi çekecektir.

Yumuşak ve krom kaplı detaylar ile size birinci sınıf bir his vercektir. Vites topuzunun deri olması ve çok fonksiyonlu olması bu kaliteyi de artıracaktır. Direksiyon üzerindeki tuşlar ile TFT ekranı kontrol edebilir ya da yolculukla ilgili bilgileri de alabilirsiniz. Bunun yanında 8” dokunmatik ekran ile Toyota Touch 2 multimedya sistemine ulaşabilirsiniz.


Toyota Avensis Tasarım

Toyota Avensis iç tasarımında iki tane birbirinden farklı iç döşeme rengini tercih edebilirsiniz. Donanımına göre deri veya kumaş seçenekleri ile beraber Terracota veya açık gri renkleri seçebilirsiniz. Otomatik bel desteği ile yolculuğunuz daha konforlu hale getirebilecek ve doğru konumu ayarlayabileceksiniz. Bu tercihlerin yanında Toyota Skyview cam tavanı da seçenekler arasına ekleyebilirsniz. Gösterge panelinde yenilenmiş, çözünürlüğü yüksek ve renkli TFT ekranda navigasyon ile birlikte çeşitli bilgileri alabileceksiniz.

Özellikleri

Multimedya sistemi, bilgilendirme ve eğlendirme işlevi dışında yüksek çözünürlük ile dış dünya ile bağlantı da kurmaktadır. Bunun yanında telefon görüşmesi yapma, SMS bilgilerini okuyabilme, rehbere erişebilme, müzik seçimi yapabilme, navigasyon, hız sınırı ve uyarıları da bu ekrandan izlenebilmektedir.

Diz ve baş mesafesi boşluklarının geniş olması sizi daha rahat hisstirecek. Bu özelliğinin ynında koltukların katlanabilir olması iç alanın ferahlığını daha da artırmaktadır. 543 litreye kadar genişliğe sahip olabilecek bu araçta planlarınızı rahatça yapabilecek ve eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabileceksiniz.

Genel Bakış

Motor sistemi çevre dostu ve güçlü özelliklere sahiptir. Bütün sürüş çeşitlerinde dahi düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekmektedir. “Stop & Start” teknolojisi ile de yakıt tüketiminde maksimum tasarruf sağlamaktadır. Hassas ayarlı süspansiyon ve direksiyon kullanım sistemi ile sürüş konforu da sizin için özel hale getirilmiştir.

Toyota Safety Sense özelliği ile güvenlik maksimuma çıkmaktadır. Toyota Safety Sense özelliği içinde bulunan otomatik yanan far özelliği gece sürüşlerinde size en rahat kullanımı sağlamaktadır. Ayrıca kameraların yaptığı ölçüm ile de karşıdan gelen araçların farları ile beraber etrafındaki ışık oranına göre de farları ayarlamaktadır. Bu ışıkların durumuna göre de farları otomatik olarak kısa ya da uzun hale getirmektedir.

Şerit Takip Sistemi ile kamera yol çizgilerini aracın takip etmesini sağlamaktadır. Araç şerit ihlali yaptığında ise önce sesli ve görsel olrak uyarmaktadır. Bu uyarı ile sürücünün şeridine geçmesi sağlanır. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, yol üzerindeki diğer raçlar konusunda kamera ve lazer yöntemi ile bilgi toplayarak yoldaki diğer araçları algılamak için kullanılır. Çarpışma ihtimali olması durumunda sürücü önce sesli ya da görsel uyarılır, uyarının algılanmasının gecikmesi durumunda otomatik fren sistemi devreye girmektedir. Bu sayede aracınız ve çevrenizi de oluşabilecek kaza durumunda veya sonrasındaki riskler azaltılır. Bu özelliğinin ynında geri görüş kamerası ile de park durumunda sizi yönlendirerek sürüşü kolaylaştırmaktadır. Göremediğiniz noktaları daha rahat hisedebilecek ve güvenle park yapabileceksiniz.

Toyota Avensis Fiyatı

Toyota Avensis 1.6  D-4D  Advance modeli 108.600 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Toyota Avensis 1.6 D-4D  ÖTV fiyatı ise 30.678’dir. Toyota Avensis ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.