Toyota Verso Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Toyota’nın MPV segmentindeki yeni Verso modeli, aile otomobili arayan kullanıcılara en iyi aile otomobili olma iddiasıyla yola çıkıyor. Toyota Verso‘yu sizler için detaylı inceledik:

1. Toyota Verso Motor Seçenekleri

Toyota Verso karşımıza 1.6 Valvematic benzinli 6 İleri Vites, 1.6 D-4D Dizel 6 İleri Vites ve1.8 Valvematic benzinli Multidrive S modelleri ile çıkıyor.

Toyota Verso 1.6 Valvematic benzinli özellikleri ise, 1598 cc.lik 4 silindirli motordan 132 hp güç ve 160 nm tork şeklinde kendini gösteriyor. Bu motor Verso’yu maksimum 185 km/s hıza ve 0-100 hızlanmasını ise 11,7 sn. de gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Euro 6 normunda üretilen motorun şehir içi 8,6 ve şehir dışında ise 5,7 lt. lik yakıt tüketim değerleri söz konusu.

Toyota Verso 1.8 Valvematic Multidrive S versiyonunda bizleri 1798 cc hacmine yine sıralı 4 silindirli ve 147 hp güçle, 180 nm torka sahip Toyota motoru karşılıyor. Yine bu modelde 185 km/s. lik son hıza sahipken 0-100 hızlanmasını 11,1 sn.de tamamlıyor. Daha büyük motor hacmine rağmen şehir içi kullanımda yine 8,6 ve şehir dışındaysa 5,6 lt. yakıt tüketim değerlerine sahip.

Toyota Verso1.6 D-4D Dizel özellikleriyse şu şekilde; 1598 cc ve yinde sıralı 4 silindir motor 112 hp güç ve 220 nm tork değerine sahip. Bu değerlerle araç şehir içinde 5,6 ve şehir dışında ise 4,2 lt.lik tüketim değerleriyle göz dolduruyor.

Toyota’nın resmi sitesinden Toyota Verso’nun resimlerine ulaşabilir ve dilediğiniz motor ve aksesuar paketleriyle konfigüre edebilirsiniz.

2. Verso’dan Ailelere Konfor

Toyota Verso keskin hatlarını yumuşak kıvrımlarıyla öne çıkaran bir aile otomobili. Plaka etrafında siyah saten kaplama kullanılmış. Hem alt hem de üst ızgaralarda şıklığı temsil eden krom çıtalar kullanılmış. Bu şıklık ön tarafta LED gündüz farları ve xenon farlarla pekiştirilerek Verso’nun dinamik karakteri de vurgulanmış. İç mekânda yolcularında rahatlıkla görebileceği gösterge panelleri, aracın kişisel değil aileye dönük olduğunun işaretlerinden. Yine geniş aileler için elzem olan saklama gözlerine zeminde bile yer verilerek oldukça fazla depolama imkanı sunulmuş. Toyota’nın Easy Flat koltuk teknolojisiyle hiç bir engebe kalmadan tüm koltuklar yatırılıp düz bir zemin oluşturularak, ailelere yük taşıma anlamında da aracı düzenleme imkanı sunulmuş. Skyview panoramik cam tavan sayesinde daha ferah ve aydınlık bir ortamda seyahat etmeyi vaat eden Verso, gece yolculuklarında çocuklarınızın gökyüzüne dalıp yolculuktan zevk almalarını sağlayan olanaklar sunuyor.

Renkli dokunmatik ekranlı Toyota Touch 2 Multimedya Sistemi USB girişine de sahip. Ayrıca akıllı telefonlar ile senkronize olabilme yeteneğine sahip. Araçtaki geri görüş kamerasından alınan görüntülerse yine bu ekrandan takip edilebiliyor.

Ayrıca Verso’nuzu seçerken ilave edebileceğiniz bir çok iç ve dış aksesura da Toyota bayilerinden sahip olabilirsiniz. Bunlara örnek olarak iç aksesuarlarda soğuk-sıcak saklama kutusundan tutunda, arka kapı camı güneşliğine kadar ve dış aksesuarlardan da arka bisiklet taşıyıcı, arka tampon koruyucu, krom egzoz ucu gibi bir çok görsel ve işlevsel aksesuarla Verso’yu ailenizin ihtiyaçlarına özel olarak donatabilirsiniz.

7 havayastığı, ABS,TRC, WSC+, WIL gibi güvenlik donanımlarının standart olarak sunulduğu Verso; active, advance, premium ve premium navi donanım seçenekleri ile satışa sunuluyor.

3. Toyota Verso ÖTV Dahil 117.950 TL’den Başlıyor

Toyota Verso 1,6 benzinli motor ÖTV dahil fiyatı den 117.950 tl başlarken, Verso1.6 D-4D Dizel ÖTV dahil 143.410 tl’den satışa sunuluyor. Toyota Verso’nun fiyatı 117.950 tl’den başlarken, 7 kişilik oturma alanı sunduğu düşünülünce, geniş aileler için oldukça cazip bir seçenek sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir