Volkswagen Amarok

Amarok, premium bir araçtan beklediğin tüm özelliklere sahiptir.Amarok’un gücü sizi şaşırtacak,maceranın peşinden gitmenizi sağlayacak.Amarok özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

İç Tasarım

Yeni Amarok’un tamamen yenilenen ön konsolu; malzeme kalitesi ve titiz işçiliğiyle kendini gösteriyor. Maceraların seni nereye sürüklerse sürüklesin, Amarok, premium standartlarından bir an olsun ödün vermiyor.Volkswagen Amarok resimleri ile bu büyüleyici dünyanın izlerini görebilmeniz mümkün olacaktır.

Otomatik yanan farlar

Hız sabitleyici

Klimatronik klima

USB ve AUX-IN girişi

6,33″ dokunmatik ekran radyo (CD çalarlı)

12 V soket bulunan saklama gözü

Servotronik direksiyon

Lastik basınç görüntüleme sistemi

Motor ve Performans

Volkswagen Amarok,3.0 litrelik motora sahip 204 PS 6 silindirli turbo dizel motoru en zorlu koşullarda bile sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Kırmızı ışıkta veya trafik durduğunda motorun çalışmasını durduran otomatik Start/Stop sistemi, size şehir içinde yakıt sağlayacaktır.

Frenlemelerde veya gaz kesildiğinde, alternatör voltajını artırarak akünün şarjına yönlendiren sistem, akü şarjının yüksek olduğu durumlarda voltajı azaltıyor ve böylece yakıt tüketimini düşürecektir.

Şanzuman ve Vites

Amarok, konforlu 8 vitesli otomatik şanzımanı ve sürekli dört çekeri bir araya getiren tek araç. Birinci vites off-road sürüş, sekizinci vites ise düşük motor devirlerinde ekonomik sürüş için tasarlandı.

Diğer Özellikler

4MOTION seçilebilir 4 çeker Vites kolunun solundaki tuşlarla kolayca sürüş fonksiyonu seçilebilir,

3 farklı sürüş seçeneği sunuyor: 4×2: Arkadan itişli olup hem asfalt hem de arazi şartlarında kullanıma uygundur.

4×4: Off-road kullanımına uygundur. Ön ve arka aksa %50-%50 eşit güç aktarımı sağlar. Sürüş esnasında tuşa basılarak seçilebilir.

Rampa açısı; Tekerleklerinin arasındaki 15,6° rampa açısıyla yolunuza çıkacak tüm engelleri, büyük küçük demeden aşıyor.

Yokuş kalkış yardımı ve yukarı tırmanma becerisi ;Yokuş yukarı kalkış sırasında, gaz pedalına yeterince basılıncaya kadar sistem, aracı yerinde tutarak geri kaymasını önlüyor. Amarok, 45° rampa çıkış kapasitesiyle en dik rampalarda bile zorlanmıyor.

Yaklaşma-uzaklaşma açısı, suda sürüş yüksekliği 29,5° yaklaşma ve 18° uzaklaşma açılarıyla en eğimli arazilerde bile rahatlıkla hareket ediyor. 500 mm derinliğindeki suya gözü kapalı girebiliyor.

Güvenlik

ESP (Viraj dengeleme sistemi) ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek Amarok’un yoldan çıkmasını veya savrulmasını engelliyor.

EDL (Elektronik diferansiyel kilidi) Aracınızın tahrik tekerleklerinden birinin kaygan zeminde boşa döndüğü durumlarda, EDL boşa dönen tekerleği frenliyor ve kuru zemindeki tekerleğe motor torkunun aktarılmasını sağlıyor. EDL sayesinde aracın yol tutuş kabiliyeti iyileşiyor, böylelikle aracınız kaygan zeminlerde zorlanmadan kalkıyor.

ASR (Anti patinaj sistemi) Aracın çekiş kontrolünü sağlamaya yardımcı olan ASR (Anti patinaj sistemi), kayma eğiliminde olan tahrik tekerleğine müdahale ederek güvenliğinizi artırıyor.

ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması) ARP, aracınızın yük durumunu algılar ve ESP sistemini yükleme şartlarına göre çalıştırır.

EBD (Elektronik fren güç dağılımı) EBD, aracınızın arka tekerleklerine uygulanan fren kuvvetini aracın yük dağılımına ve yol koşullarına bağlı olarak ayarlar. Özellikle aracın yüklü olduğu durumlarda fren mesafesinin kısalmasını sağlar.

ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi) ABS, Amarok’un her türlü yol koşulunda güvenle durmasını sağlıyor. Özellikle ani fren gerektiren doğa yollarında bile devreye giren ABS, tekerleklerin kilitlenmesini ve hâkimiyetinizi kaybetmenizi engelliyor. Lastik basınç görüntüleme sistemi Her tekerlekteki basıncı ayrı ölçüyor ve basınç düşüşü olduğunda sürücüyü uyarıyor.

Volkswagen Amarok Ötv Fiyatı

Amarok gücünün tadına varmak ve doğada korkusuzca maceralara atılmak isterseniz, Volkswagen Amarok Ötv fiyatı 5.298 TL’den başlayan tutarlar ile ilgili görüşmek üzere sizleri ofislerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.Volkswagen Amarok fiyatı sizi son derece şaşırtacak ve memnun edecek.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar