Volkswagen Engelli Araç İndirimi 2020

Volkswagen Engelli Araç İndirimi 2020, Ötv hesaplama yapmak için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Bedensel ya da zihinsel bir engele sahip olan bireyler Türkiye’de oldukça fazladır. Sayısı neredeyse 8 milyonu bulmakta olan engelli vatandaşlar için devlet tarafında araç satın alma işlemleri kolaylaştırılmaktadır. Bir yerden bir yere giderken oldukça fazla sorunla karşılaşmakta olan engelli bireyleri bu zorluklardan kurtarmak için araç alımlarında ciddi derecede ÖTV indirimine gidilmektedir.

Her engelli birey araç kullanmasa da her engelli kişinin araç sahibi olabilmesini ve gerekirse bir şoför atanarak istediği her yere gidebilmesini sağlamayı hedefleyen ÖTV indirimli araç satın alımı, tüm engelli bireyleri kapsamaktadır. Tıpkı sıradan insanlar gibi engelli bireylerin en çok satın almak istediği araç markalarından biri Volkswagen olarak karşınıza çıkmaktadır. Volkswagen engelli araç fiyatları ve Volkswagen indirimli engelli aracı satın alma şartları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

Volkswagen İndirimli Engelli Aracı Alma Şartları

Engelli araçlarında ÖTV indirimi avantajlarından yararlanabilmeniz için %40 üzerinde engelli bir birey olmanız gerekmektedir. Volkswagen araçları da %40 engelli olan kişilere ÖTV fiyatlarında indirim yapılarak satılabilmektedir. Eğer engeliyseniz ve ÖTV indiriminden faydalanarak Volkswagen araç satın almak istiyorsanız, öncelikle tam teşekküllü bir hastaneye giderek %40 üzerinde engelli olduğunuza dair bir rapor almanız gerekmektedir. Yapılan tetkikler sonucunda %40 üzerinde engele sahip çıkarsanız, Volkswagen araç modelleri içinden size en uygun olanı ÖTV indirimlerinden faydalanarak satın alabilirsiniz. 2018 yılında yapılmış olan engelli araçlarında ÖTV indirimi değişikliği de kişilerin engel oranlarına göre satın alacakları araçlarda uygulanacak olan ÖTV indirim miktarını değiştirmektedir. Son düzenlemeye göre engelli vatandaşların satın alacakları araçlarda motor hacmi değil, aracın fiyatı önemli olmaktadır. Engelli bireyler araç satın almak istediğinde 200.000 TL’yi geçmeyen araçlara yönelmek durumundadır. Aksi halde ÖTV indiriminden faydalanamamaktadır. Volkswagen engelli araçlarında ÖTV indirimlerinden yararlanabilmenin bir diğer şartı da %90 üzerinde engelli olmaktır. %90 üzerinde engeli bulunan kişiler araç süremese de araç sahibi olabilmektedir. Üstelik ilk araç alımlarında sıfır ÖTV hakkı bu kişilere tanınmaktadır. %40 ile %90 arası engeli bulunan kişilerin H sınıfı ehliyet sahibi olması ve özel tertibatlı araç satın alması gerekirken, %90 üzerinde engeli olan kişiler için bu şartlar gerekli değildir.

Volkswagen Engelli Araç ÖTV İndirimi

Volkswagen engelli araç indirimi engelli olup da bir Volkswagen araca sahip olmak isteyen %40 üzerinde engel oranı bulunan kişilerin yüzünü güldürmektedir. En çok tercih edilen araç markalarından biri olan Volkswagen, Polo 1.4 TDI 90 PS Comfortline DSG modeli ile de engellilerin dikkatini çekmektedir. Bu aracın normal fiyatı 85.400 TL iken ÖTV indirimi uygulanmış olan engelli satın alma fiyatı 56.933 TL olarak karşınıza çıkmaktadır. 23.000 TL’ye varan kar ile sahip olabileceğiniz Volkswagen Polo 1.4 TDI 90 PS Comfortline DSG modelin yanı sıra diğer tüm 200.000 TL’nin altındaki Volkswagen araçlarda ÖTV indirimlerinden faydalanma şansını elde edebilirsiniz. Volkswagen Passat 1.4 TSI BMT 125 PS DSG araç da bu kampanya ile satın alabileceğiniz araç modellerinden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Aracın normal satış fiyatı 149.400 TL civarındadır. Ancak engelli bireyler için uygulanmakta olan ÖTV ve diğer indirimler ile birlikte 93.375 TL’ye bir Volkswagen Passat 1.4 TSI BMT 125 PS DSG araç sahibi olmanız mümkün olmaktadır. 55.000 TL’yi bulan engelli indirimi sayesinde hem lüks, hem konforlu hem de istediğiniz tüm özelliklere sahip Volkswagen araçlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Volkswagen Engelli Araç İndirimi 2020” üzerine 19 yorumlar

  1. Engelli ehliyet aldıktan sonra araç alabilir
   Raporu %90 ve üzeri olursa yakınlarından 3 kişi kullanabilir

  2. Öncelikle merhaba benim kardeşim engeli 92 raporu var ben araç almak istiyorum ama engeli vede bakıcı maşı kesilirmi tek geçimleri sonuçta bana yardım veya bilgi sahibi olan varsa yardım ederse sevinirim bazen okuyorum maaş kesildiye hep okuyorum acaba bilgi alabileceyim yer

   varmı şimdiden herkese teşekkür ederim

 1. Annemin raporu yüzde 98 engelli maaşı alıyordu araç alamadı abim wosvogen passat 1.6 2017 aldı annemin maaşı kesildi ne yapabiliriz maaşının tekrar verilmesi için

  1. Benim de 100 /100 engelli raporu olan bir baldız var 2017 model 1.6 passat ötv li otomobil aldım. O zaman otomobilin normal fiatı 182000 TL idi biz 113000 TL ödedim. Ama engelli maaşı kesildi. Ne yapmam gerekiyor. ŞimdidenTeşekkür ederim. Aynı zamanda göğüs kanseri hastası sağ göğüs alındı.

   1. Ne güzel dünya hem devletten ihtiyacın varmış gibi engelli maaşı alacaksın, ben 50binlik araca 3 yılda zorla kredi ile sahip olurken sen 200 binlik araca 100bin liraya sahip olacaksın. MTV yok vergi yok algı yok 5 yıl sonra 100 bin aldığın aracı 200 bine ötv ödemiş gibi giydirilmiş fiyattan satacaksın. üzerine kuruş koymadan 300bin liraya aracını sıfırlayacaksın. Kimse kusura bakmasın ancak çoğu engellinin bu güzellikten istifade ettiğini düşünmüyorum. Sadece kurnaz 3. dereceye kadar yakınlarının devleti zarara uğratma kapısı oluyor maalesef. Çevremde şahit olduğum için söylüyorum yakın bir arkadaşım normal geliriyle asla sahip olamayacağı 5 bin lira maaşıyla 320 binlik araca biniyor şuanda ve o araca önceki değişim bedeliyle birlikte sadece ve sadece 50 bin lira ödeyerek. Engellinin H ehliyetini aracın göğüslüğüne koyarak tüm engelli otoparklarından da faydalanıyor. Normalde o aracın MTV si ve Kasko ve ZTS sini bile ödese almayacağı aracı 5 yılın sonunda hiç abartmıyorum 400 bine satacaktır. Sonra neden devlet engelli maaşını kesti diyoruz…

 2. açıklamada açık belirtilmemiş %40-%89 raporu olanlar işitme engeli hariç diğer ortopedik hastalıklar için faydalanabiliyor. ben gittim tüm marka ve bayilere bilgi aldım aynı cevabı alıyorum.işitme engelliye vermiyor.eli ayağı olmayan hatta %10 raporu olsa bile faydalanabiliyorsunuz.

  1. Benim babama yuzde 71 cikti adam isitme engelli ve konuşamıyorda almanyadaki raporunda yüzde-yüz engelli
   Isitmelere neden vermiyorlar eli veya ayagi olmayan yine özel tasarim ile kullanabilir ama bir işitme engelli nasil kullansın?

 3. Benim 17 yaşında oğlum var yüzde 52 engelli implant kullanıyor onun adına araba alabilirmiyim

 4. Yüzde 66 raporum var. Fiziksel olarak problemim yok. sıfır araç alırsam yüzde kaç Kdv ve Ötv indirimi alabiliyoruz.

 5. Merhaba babamin yuzde 80 ozur raporu var kalp rahatsizligi nedeni ile arac alabilirmiyiz indirimli

 6. merhaba,babam %91 ağır engelli sol tamamen felç.Adına passat almayı düşünüyorum 1.6 highline dsg maliyeti ne kadar olur?

 7. Babamın %74 engelli raporu var babanin üstüne araç almak istiyorum acaba transporter araç alabilirniyim indirim oranı kaç olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.