Volkswagen Engelli Araç İndirimi

Bedensel ya da zihinsel bir engele sahip olan bireyler Türkiye’de oldukça fazladır. Sayısı neredeyse 8 milyonu bulmakta olan engelli vatandaşlar için devlet tarafında araç satın alma işlemleri kolaylaştırılmaktadır. Bir yerden bir yere giderken oldukça fazla sorunla karşılaşmakta olan engelli bireyleri bu zorluklardan kurtarmak için araç alımlarında ciddi derecede ÖTV indirimine gidilmektedir. Her engelli birey araç kullanmasa da her engelli kişinin araç sahibi olabilmesini ve gerekirse bir şoför atanarak istediği her yere gidebilmesini sağlamayı hedefleyen ÖTV indirimli araç satın alımı, tüm engelli bireyleri kapsamaktadır. Tıpkı sıradan insanlar gibi engelli bireylerin en çok satın almak istediği araç markalarından biri Volkswagen olarak karşınıza çıkmaktadır. Volkswagen engelli araç fiyatları ve Volkswagen indirimli engelli aracı satın alma şartları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sizin için paylaşıyoruz.

Volkswagen İndirimli Engelli Aracı Alma Şartları

Engelli araçlarında ÖTV indirimi avantajlarından yararlanabilmeniz için %40 üzerinde engelli bir birey olmanız gerekmektedir. Volkswagen araçları da %40 engelli olan kişilere ÖTV fiyatlarında indirim yapılarak satılabilmektedir. Eğer engeliyseniz ve ÖTV indiriminden faydalanarak Volkswagen araç satın almak istiyorsanız, öncelikle tam teşekküllü bir hastaneye giderek %40 üzerinde engelli olduğunuza dair bir rapor almanız gerekmektedir. Yapılan tetkikler sonucunda %40 üzerinde engele sahip çıkarsanız, Volkswagen araç modelleri içinden size en uygun olanı ÖTV indirimlerinden faydalanarak satın alabilirsiniz. 2018 yılında yapılmış olan engelli araçlarında ÖTV indirimi değişikliği de kişilerin engel oranlarına göre satın alacakları araçlarda uygulanacak olan ÖTV indirim miktarını değiştirmektedir. Son düzenlemeye göre engelli vatandaşların satın alacakları araçlarda motor hacmi değil, aracın fiyatı önemli olmaktadır. Engelli bireyler araç satın almak istediğinde 200.000 TL’yi geçmeyen araçlara yönelmek durumundadır. Aksi halde ÖTV indiriminden faydalanamamaktadır. Volkswagen engelli araçlarında ÖTV indirimlerinden yararlanabilmenin bir diğer şartı da %90 üzerinde engelli olmaktır. %90 üzerinde engeli bulunan kişiler araç süremese de araç sahibi olabilmektedir. Üstelik ilk araç alımlarında sıfır ÖTV hakkı bu kişilere tanınmaktadır. %40 ile %90 arası engeli bulunan kişilerin H sınıfı ehliyet sahibi olması ve özel tertibatlı araç satın alması gerekirken, %90 üzerinde engeli olan kişiler için bu şartlar gerekli değildir.

Volkswagen Engelli Araç ÖTV İndirimi

Volkswagen engelli araç indirimi engelli olup da bir Volkswagen araca sahip olmak isteyen %40 üzerinde engel oranı bulunan kişilerin yüzünü güldürmektedir. En çok tercih edilen araç markalarından biri olan Volkswagen, Polo 1.4 TDI 90 PS Comfortline DSG modeli ile de engellilerin dikkatini çekmektedir. Bu aracın normal fiyatı 85.400 TL iken ÖTV indirimi uygulanmış olan engelli satın alma fiyatı 56.933 TL olarak karşınıza çıkmaktadır. 23.000 TL’ye varan kar ile sahip olabileceğiniz Volkswagen Polo 1.4 TDI 90 PS Comfortline DSG modelin yanı sıra diğer tüm 200.000 TL’nin altındaki Volkswagen araçlarda ÖTV indirimlerinden faydalanma şansını elde edebilirsiniz. Volkswagen Passat 1.4 TSI BMT 125 PS DSG araç da bu kampanya ile satın alabileceğiniz araç modellerinden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Aracın normal satış fiyatı 149.400 TL civarındadır. Ancak engelli bireyler için uygulanmakta olan ÖTV ve diğer indirimler ile birlikte 93.375 TL’ye bir Volkswagen Passat 1.4 TSI BMT 125 PS DSG araç sahibi olmanız mümkün olmaktadır. 55.000 TL’yi bulan engelli indirimi sayesinde hem lüks, hem konforlu hem de istediğiniz tüm özelliklere sahip Volkswagen araçlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Mehmet denizşafakHalil demirelMehmetGülsen korkmaz Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ercan
Ziyaretçi
Ercan

Ablamın raporu yuzde yetmiş arac alımı mumkun mu mumkun se nasıl bir yol izkemek gerek

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Engelli ehliyet aldıktan sonra araç alabilir
Raporu %90 ve üzeri olursa yakınlarından 3 kişi kullanabilir

Halil demirel
Ziyaretçi
Halil demirel

Öncelikle merhaba benim kardeşim engeli 92 raporu var ben araç almak istiyorum ama engeli vede bakıcı maşı kesilirmi tek geçimleri sonuçta bana yardım veya bilgi sahibi olan varsa yardım ederse sevinirim bazen okuyorum maaş kesildiye hep okuyorum acaba bilgi alabileceyim yer

varmı şimdiden herkese teşekkür ederim

Zaide üver
Ziyaretçi
Zaide üver

Annemin raporu yüzde 98 engelli maaşı alıyordu araç alamadı abim wosvogen passat 1.6 2017 aldı annemin maaşı kesildi ne yapabiliriz maaşının tekrar verilmesi için

Ümit şimşek
Ziyaretçi
Ümit şimşek

Zaide hanım annenizin maaşı geri bağlandımı

Mahmut Üreden
Ziyaretçi
Mahmut Üreden

Benim de 100 /100 engelli raporu olan bir baldız var 2017 model 1.6 passat ötv li otomobil aldım. O zaman otomobilin normal fiatı 182000 TL idi biz 113000 TL ödedim. Ama engelli maaşı kesildi. Ne yapmam gerekiyor. ŞimdidenTeşekkür ederim. Aynı zamanda göğüs kanseri hastası sağ göğüs alındı.

ayhan
Ziyaretçi
ayhan

açıklamada açık belirtilmemiş %40-%89 raporu olanlar işitme engeli hariç diğer ortopedik hastalıklar için faydalanabiliyor. ben gittim tüm marka ve bayilere bilgi aldım aynı cevabı alıyorum.işitme engelliye vermiyor.eli ayağı olmayan hatta %10 raporu olsa bile faydalanabiliyorsunuz.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Benim babama yuzde 71 cikti adam isitme engelli ve konuşamıyorda almanyadaki raporunda yüzde-yüz engelli
Isitmelere neden vermiyorlar eli veya ayagi olmayan yine özel tasarim ile kullanabilir ama bir işitme engelli nasil kullansın?

Asım genç
Ziyaretçi
Asım genç

Benim 17 yaşında oğlum var yüzde 52 engelli implant kullanıyor onun adına araba alabilirmiyim

Halil
Ziyaretçi
Halil

Merhaba işitme engelli 100de 45 orana etaba veriliyor mu ? (işitme engelli)

Mehmet ÇEtin
Ziyaretçi
Mehmet ÇEtin

Yüzde 66 raporum var. Fiziksel olarak problemim yok. sıfır araç alırsam yüzde kaç Kdv ve Ötv indirimi alabiliyoruz.

Gülsen korkmaz
Ziyaretçi
Gülsen korkmaz

Merhaba babamin yuzde 80 ozur raporu var kalp rahatsizligi nedeni ile arac alabilirmiyiz indirimli

şafak
Ziyaretçi
şafak

merhaba,babam %91 ağır engelli sol tamamen felç.Adına passat almayı düşünüyorum 1.6 highline dsg maliyeti ne kadar olur?

Mehmet deniz
Ziyaretçi
Mehmet deniz

Bende engeli yim %64 raporum var araç alabirmiyim