Volkswagen Modelleri Ötv Fiyatlari

Belirli bir mal ve ürün alınması karşılığında bu ürünlerin fiyatları üzerinden oranlar ile hesaplanarak alınan vergiye Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) denir. 2002 yılında Avrupa Birliği’ne girmek için yapılan düzenlemelerde, 4760 sayılı kanun ile kabul edilen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV); çevreye zararlı, sağlığa zararlı ve lüks malların satışı üzerinden alınarak sosyal bir fayda sağlama amacı gütmektedir. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), bahsi geçen bu malların yalnızca ithalatında ve ilk satışında alınır, her el değiştirmesinde alınması söz konusu değildir.

Otomobillerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Otomobillerde ise mevzu bahis olan 4760 sayılı kanunda lüks malların vergiye tabi tutulması dolayısı ile ilk satışta ve ithalatta Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınır. Verginin oranı ise motorlu taşıtlarda motor hacmi ve taşıtın fiyatına göre hesaplanmaktadır. Ancak engel duruma sahip vatandaşlarımız (fonksiyon kaybı %40 ve üzeri olan) belirli miktarlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muaf tutulabilirler. Engelliler için sağlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) engelli indirimleri; engellilik durumuna, aracın motor hacmi ve fiyatına göre değişiklik gösterebiliyor. Farklı yüzdelere sahip indirim oranları hakkında daha detaylı bilgi almak için yetkili satış bayileri ile iletişime geçerek veya resmi web sitelerini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

 

Volkswagen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Dünya’da sağlamlık, lüks ve teknolojisi konusunda çığır açmış olan bir Alman markası Volkswagen modelleri de diğer otomobillerde olduğu gibi ilk alımda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödenmesi zorunluluğuna sahip. Farklı modellerinde farklı motor hacmi ve seçeneklerine sahip olan Volkswagen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatlara göre de değişiklik göstermektedir. Fiyat ve motor hacimleri yükseldikçe artan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) için engelli vatandaşlarımıza farklı oranlarda indirim uygulanabiliyor.

 

Yeni Polo Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Volkswagen’in kompakt ve çok tercih edilen modellerinden olan Yeni Polo için fiyatlar 86.200 TL’den başlarken 133.300 TL’ye kadar ulaşıyor. Bu aralıkta ödenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 24.091 ile 37.292 TL arasında.

 

Golf Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Volkswagen’in hatchback sınıfında üstün motor özellikleri teknolojisi ve şık tasarımı ile sunduğu Golf’ün fiyatları 117.500 TL’den başlayıp 180.900 TL’ye kadar ulaşırken, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 32.933 ile 57.081 arasında.

 

Passat Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Lükslüğü ile üst sınıfa hitap eden ve iddiasını sürdüren Passat modelinin fiyatları 138.100 TL ile 375.300 arasında değişirken bu model için istenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ise 38.643 TL ile 165.414 TL arasında.

 

Yeni Areton Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Son zamanların en yenisi olan Volkswagen Arteon ise 255.200 TL ile 372.900 TL arasında satışa sunuluyor. Bu fiyatlar üzerinden hesaplanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatı aralığı ise 80.963 ile 164.349 TL aralığında değişiyor.

 

Tiguan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Üst segmentte kullanıcılarına yıllardır hizmet veren ve asla yarı yolda bırakmayan Tiguan için ise Volkswagen’in belirlediği fiyatlar 156.800 ile 307.100 TL. Bu otomobil için istenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 49.422 TL ve 135.140 TL arsında değişiklik gösteriyor.

Yeni Touareg Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Volkswagen’in en lüks, en performanslı, en yeni ve en teknolojik olması dolayısı ile gözbebeği olan yeni Touareg kullanıcıları ile 157.000 € fiyatı ile buluşuyor. Touareg için ödenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ise bu fiyat üzerinden 81.877 € olarak hesaplanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.