Volkswagen Passat 1.4 Tsi Özellikleri

Volkswagen, 2017 model Passat 1.4 tsı motor seçeneğine sahip dikkat çeken aracının tanıtımını yapmıştı. Üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen bu model Passat serisinin en gözde modellerinden biri olmayı çoktan başardı gibi görünmektedir. Çünkü sözü edilen otomobil her bakımdan kaliteden ödün vermeksizin sıra dışı yaklaşımlarla göz dolduran Volkswagen Passat 1.4 Tsi Özellikleri eşsiz nitelikleri bir arada sunmaya devam eder. Bu sayede her anlamda kalitesinden bir an ödün vermeksizin sürücüsünü daima en üst düzey konforla dilediği yere ulaştırır.

Genel Özellikleri

2017 modeldir. Sedan tip yeni volkswagen gövdesi bulunan söz konusu otomobil ayrıca comfortline donanım paketinde tasarlandı. Aracın Passat serisi arasında öne çıkan özellikleri eşsiz performansında saklıdır. Gerçekten de söz konusu otomobilin sahip olduğu sıra dışı performansı aracı tarif etmeye yeter artar nitelik kazanmaktadır.

Performansı

Araç saatte tam 208 km hız alabilmekte ve 9.8 saniye gibi kısa bir sürede 100 km hızına ulaşabilmektedir. Bu bakımdan da eşsiz bir Passat modeli olduğunu her açıdan ifade etmek gerekecektir. Sözü edilen otomobilin dikkatlerden kaçmayan bir diğer yeniliği ise her açıdan kesinlikle performansını gölgede bırakmayan eşsiz motor gücüdür.  Aracın  volkswagen passat fiyatı 125 hp motor gücü bulunmakta ve 1395 cc silindir hacmi yer almaktadır. Yakıt tüketimi konusunda da her anlamda sürücüsünü düşünmeye devam eden bir model olması nedeniyle her anlamda fark yaratan birbirinden ilginç tasarımlarının var olduğunu kesin olarak dile getirmek gerekmektedir.

Araç 200 nm tork üretebilmekte ve 6000 devir/dakikada yapabilme imkanına sahiptir. Bu da eşsiz performansının en bariz kanıtı olması bakımından mutlaka volkswagen passat ötv fiyatı test sürüşüne katılmayı zaruri hale sokmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Elbette bu otomobilin bir eşine daha rastlanmayacak nitelikteki performansını yakıt tüketimindeki yine eşsiz tasarrufuyla tekrar etmek gerekecektir. Aracın şehir içinde 4.9 lt ve şehir dışında 5.4 lt yakıt tüketimi bulunuyor. İçten yanmalı standart motor tipine sahip olan bu otomobilin 126 gr/km emisyon(CO²) salınımının bulunduğunu ifade etmek gerekmektedir. Araç aslında hem hızlı olsun hem de yakıt tüketiminden kesinlikle yüksek oranda tasarruf etsin diyen sürücüleri hiçbir şekilde yanıltmaz.. Bu bakımdan da tamamen eşsiz olanakları bir arada sunduğunu her açıdan dile getirmek gerekmektedir.

Lambalar & Aydınlatma

Genel olarak performansıyla öne çıksa da aydınlatma sistemi yani dış tasarımıyla da Volkswagen’in bu yeni model Passat’ı aslında gözlerin üzerine çevrilmesini sağlamaktadır. Aracın halojen tip aydınlatma sistemi bulunmakta ve LED stop lambasıyla gerçekten de karizmasını yansıtmaktadır. Aracın volkswagen passat 1.4 tsi ötv fiyatı bunun yanı sıra ayak bölümü aydınlatması, gece sürüş farları ve geç sönen refakatçi farları yine dikkat çeken diğer  aydınlatma sistemini meydana getirmektedir.

Emniyet

Otomobil alacakların en çok dikkat ettikleri hususların başında muhakkak emniyet ve güven vermesi de gelmektedir. Bu durum dikkate alındığı zaman her açıdan yeni model volkswagen passat resimleri aracın sahip olduğu özellikleriyle  bunu çoktan karşıladığını da kesin olarak dile getirmemiz gerekecektir. Çünkü otomobil sürücü koltuğu, ön ve arka koltuklar, tavan hava yastığı olmak üzere toplamda altı hava yastığına sahip. Bununla da kalmayıp uzaktan kumandalı merkezi kilit  sistemi, motor kilitleme sistemiyle de olası tüm felaketleri adeta sıfıra indirmektedir.

Tüm bu nitelikleri ışığında da belirtildiği zaman her açıdan söz konusu otomobilin fark yaratan tüm bu kendine has nitelikleriyle dikkat çektiği görülmektedir. Otomobilin 1553 liralık ötv yıllık vergisi bulunmakta ve araç en son satış fiyatı olarak 109.800 liradan satış yapılmıştır. Aracı en yakın Volkswagen yetkili satıcılarından test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.