Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion

Ailelerle oldukça iyi anlaşan Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion, rahat bir yolculuk vadediyor. Volkswagen’ın eko modellerinden biri olan BlueMotion, iyi bir şirket aracı da olabilir. Sedan tipli kasaya sahip olan bu binek araç, klasik zevkleri olanlara hitap ediyor. Harika bir sürüş deneyimi sunan Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion, beklentileri aşan bir performans sergiliyor.

Dış Tasarım

4767 mm uzunluğuna sahip bu benzersiz aracın genişliği 1832 mm iken yüksekliği tam olarak 1456 mm. 2073 kg ağırlığındaki bu Passat modelinde yağış sensörü de bulunuyor. Isıtmalı olan dış aynalarıyla Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion’da yağışlı ve soğuk havalarda aynadaki görüşün engellenmediğine emin olabiliyorsunuz. Aynı zamanda elektrikli olan bu aynaları ayarlaması da çok kolay.

Ön camları ve arka camları da elektrikli olan bu aracın daha uzun mesafelere kadar ulaşabilen Bi-Xenon farları dönüşe karşı da duyarlı. “Coming home” özelliğine sahip olduğu için araç terk edildikten sonra güvenlik için aydınlatma bir süre daha kullanılabilir. Bu sayede karanlık çöktüğünde eve giden yolun ışıklandırılması sağlanmış oluyor. 17 inçlik alaşım jantları olan aracın panoramik açılabilir cam tavanı da mevcut.

İç Tasarım

Ateşleme düğmesiyle çalışan aracın ön koltuklarının yüksekliği ayarlanabiliyor. Asimetrik katlanabilir özelliğe sahip arka koltukları bulunan Volkswagen’ın Passat 1.6 TDI BlueMotion modelinde hem önde hem de arkada kol desteği mevcut. Elektrikli olarak ayarlanabilme özelliğine sahip sürücü koltuğu için bel desteği imkânı da var. Elektromekanik hıza duyarlı olan direksiyon sistemine ek olarak deri kaplı vites topuzu mevcut.

İki bölgeli olarak dizayn edilmiş otomatik kliması da bulunuyor. Ayrıca araçta otomatik kararan iç dikiz aynası ve soğutma torpido gözü de yer alıyor. Üstelik yol bilgisayarı, radyo alıcısı, MP3 çalar, CD çalar ve CD değiştirici gibi bilgi ve eğlence sistemleri de var.

Teknik Özellikler

Önden çekişli olan Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion’ın 4 silindirli motorunun gücü 120 hp ve silindir hacmi ise 1598 cc oluyor. 100 kilometreye 10,8 saniyede çıkan aracın ortalama yakıt tüketimi 4 litre kadar. 66 litrelik yakıt deposu bulunurken bagaj hacmi ise 586 litre. DSG şanzımanlı Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion’ın şehir içinde yakıt tüketimi 4,5 litre olurken şehir dışında 3,7 litre oluyor. Yorgunluk tespit sistemi bulunan aracın kemer bağlama sinyali ve önde, yanlarda ve tavanda hava yastıkları mevcut. ISOFIX çocuk bağlantısı ile merkezi kilit sistemi olan araç, güvenli bir sürüş için maksimum çaba harcıyor.

Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion Fiyatı

5 koltuklu tasarımıyla üst sınıf kalite bir yolculuğu müjdeleyen Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion modellerinden biri sizin olsun diyorsanız en yakın galeri giderek tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatı olan 221.300,00 TL’yi ödeyerek bunlardan birine sahip olabilirsiniz.

Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion ÖTV Fiyatı

Başarılı bir tasarım olarak kaliteli özelliklerle donanmış Volkswagen Passat imzalı bu modelin tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden hesaplandığında Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion için ÖTV fiyatı 69.920,28 TL yapıyor. Sürüş asistanı sayesinde trafikte ve herhangi bir tehlike anında size yardımcı olmaya hazır Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion ile yolculuklar daha eğlenceli hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.