Volkswagen Polo 1.4 TSİ Özellikleri


   Bu yazımızda klasik bir hatchback otomobil olan ve yollarda çok gördüğümüz Volkswagen Polo otomobilinden bahsedeceğiz.
   Geçmişten günümüze Polo bir çok değişiklik geçirdi. Yeni Polo otomobili, eski modellere göre daha büyük. İç mekan daha da büyüdü ve bagaj hacmi 71 litre artırıldı. Polo 1.4 tsi özellikleri ile beğenileri üzerine çekiyor. Gelin hep beraber bu otomobili yakından inceleyelim.


    GENEL ÖZELLİKLERİ
    Aracın motor hacmi ve torku bir hayli yüksek. Yakıt deposu 40 litre. Bagaj hacmi ise 351 litre ile makul boyutlarda. Maksimum hızı 170 km/s. Şehir içi yakıt tüketimi 100 km için 6 litre iken, şehir dışı yakıt tüketimi 100 km için 4,1 litre. Genel yakıt tüketimi ise 100 km için 4,8 litredir. Yakıt tüketimi ile sürücülerin cebini koruyan bir araç. Bu açıdan tercih edilebilir. 
   Boyutlarına baktığımız zaman genişliğinin 1751 mm, yüksekliğinin 1461 mm, uzunluğunun 4053 mm boyutlarında olduğunu görüyoruz. Aracın boş ağırlığı ise 1105 kg.
   DIŞ TASARIMI
   Volkswagen Polo günümüze kadar dış görünüm olarak fazla bir değişim göstermedi fakat boyut olarak bir miktar artış var. Yollarda bir çok Polo gördüğümüz için eminim ki hepimizin gözleri aracın dış görünüşüne aşinadır.
   Volkswagen Polo’nun 14 farklı renk seçeneği(Refleks gümüş, fildişi gri, kurşun grisi, resif mavi, tropik turuncu, derin siyah, gümüş inci, bakır beji, orion sarı, parlak kırmızı, uranüs grisi, siyah, saf beyaz, derin mavi gibi) mevcut. İnternete Volkswagen Polo resimleri yazarak, farklı renklerdeki Polo araçlarını inceleyebilirsiniz. Böylelikle hangi rengin hoşunuza gittiğini görebilirsiniz. Ayrıca aracın bir çok jant seçeneği de mevcut. 
   Polo, geliştirilmiş LED farları ve LED stop lambaları ile geceleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 
   İÇ TASARIMI
   Dış renk seçenekleri dışında, aracın iç rengini de siz seçebilirsiniz. Böylelikle kendi aracınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Tropik turuncu, resif mavi ve ipek gümüş gibi 3 farklı renk seçeneği var. Volkswagen bayisine uğrayıp bunlardan hangisinin size uygun olduğuna bakabilirsiniz.
   Genelde Volkswagen’in üst sınıf otomobilllerinde gördüğümüz, Dijital Gösterge Paneli ‘’Active İnfo Display’’ özelliğini artık Polo’da da görebileceğiz.
   İlginç bir özelliği de klima sisteminde görüyoruz. Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima ‘’ Klimatronik’’ sayesinde hem siz hem de sizinle yolculuk yapanlar kendi sıcaklığını ayarlayabilecek. Gerçekten çok değişik ve güzel bir özellik olmuş Polo için.
   Volkswagen Polo otomobilinde Start/Stop sistemi de var. Böylelikle aracı çalıştırmanız ve durdurmanız daha basit hale geliyor. 
   Yorgunluk Tespit sistemi sayesinde de sizi, yorgun olduğunuz durumlarda uyarıcak. Böylece eğer otomobilde başka sürücü varsa yer değişmeniz ya da durup bir dinlenmeniz sizlere hatırlatılıyor. Bu özellik sayesinde kendinizi zorlamanız gerekmeyecek.
   Volkswagen Polo’da ön ve arka park mesafe sensörleri ve görsel park desteği de mevcut. Böylelikle park etmek daha kolay hale geliyor. 
   Sürücülerin araç seçerken dikkat ettikleri en önemli konulardan birisi de fiyat meselesi. Volkswagen Polo 1.4 tsi Ötv fiyatı konusuna diğer başlıkta değinelim. 


   FİYATI 
   Otomobil alırken aracın özellikleri ile fiyatı arasında bir paralellik olup olmadığına bakmak gerekir. Volkswagen’in resmi sitesine göre şu anda en ucuz Volkswagen Polo fiyatı 109.800 TL. Volkswagen Polo Ötv fiyatı ise bir çok farklı özelliğe göre çeşitlilik gösteriyor. Siz de kendi bütçenize uygun Polo’yu kataloglardan seçebilirsiniz. 
   Özelliklerini saydığımız Volkswagen Polo otomobilinin size uygun olup olmadığına en yakın bayiye uğrayarak karar verebilirsiniz. İsterseniz bayide bir test sürüşüne de katılabilirsiniz.

Volkswagen Polo 1.4 TSİ Özellikleri” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir