Volvo V40 T3 1.5 Cross Country Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Volvo V40 T3 1.5 Cross Country

MOTOR ÖZELLİKLERİ

 • Motor hacmi: 1498cc
 • Beygir gücü: 152hp
 • Tork: 250Nm
 • Dört silindirli direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motor
 • Önden çekiçli

BOYUTLARI

 • Yükseklik: 1420mm
 • Uzunluk: 4370mm
 • Genişlik: 1857mm
 • Dingil mesafesi: 2647mm
 • Dönüş çapı: 10.8mm

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Ağırlığı: 1435kg
 • Yakıt kapasitesi: 62l
 • Bagaj kapasitesi: 324l
 • Tavan yükleme kapasitesi 75kg
 • Şanzımanı: 6 vitesli Geartronic otomatik şanzıman

Volvo V40 Cross Country dış tasarımı ile V40’tan çok farklı olarak tasarlanmış durumda. Bu tasarımı ile daha güçlü bir yapıya bürünmüş denilebilir. Farklılıklardan bahsetmek gerekirse araç yerden daha yüksekte tasarlanmış. Daha büyük lastiklerin kullanılması tercih edilmiş. Ayrıca çift egzoz borusu ucuna sahip arka difüzör ve tavanda ek bagaj yüklemek için kullanılabilen portlar mevcut.

GÜVENLİK

Bilindiği üzere Volvo araçları sağlamlığı ile fazlasıyla ünlenmiştir. Diğer tüm modellerinde olduğu gibi, Volvo V40 Cross Country modelinde de birçok güvenlik önlemi düşünülmüştür. Aracın gövde kısmı her türlü kazaya karşı maksimum koruma sağlamaktadır. Yolcuları güçlü güvenlik kafesi ile çevrelerken, ön ve arkada bulunan darbe emici bölgeler sayesinde de çarpışmanın etkisi büyük ölçüde azalır. Şuana kadar en güçlü çelik türünden biri olarak bilinen bor çeliği ile üretilen bu güvenlik kafesi, bir kaza durumunda yolcu bölümünü önemli ölçüde korumaktadır. Yandan çarpışma olması durumunda, yandan koruma sistemi SIPS ile, devrilme durumunda ise güçlü tavan yapısı ile güvenliği üst seviyede tutmaktadır.

Ön, çapraz ya da yanda oluşan çarpışma durumunda perde hava yastıkları açılarak cam kenarında oturmakta olan tüm yolcuları korumaya alır. Belirli bir süre şişik halde kalarak gelebilecek ikinci darbelere karşı önlem almış olur.

City Safety özelliği ile hızınız 50km’ye kadarken olabilecek her türlü çarpışmada öndeki araçla arasındaki mesafeyi hesaplayarak gerekli durumlarda otomatik fren ile kazayı önlüyor. Sadece araçları algılamakla kalmayıp aracın önüne aniden insan veya bisiklet çıkması durumunda da bu özellik sayesinde çarpışma engellenebiliyor.

Volvo sadece araçtaki kişileri düşünmeyip, araç ile yayaya çarpılması durumunda kaput tarafında bulunan hava yastığı ile de çarpılan yayayı korumak için tasarlanmış güvenlik önlemleri de mevcuttur.

KONFOR

Araçta ısıtmalı ön ve arka koltuk seçeneği bulunmakta. Sürücü koltuğunun hafızalı olması ile beraber, sürücü ve yan yolcu koltuğu elektrikli ayarlanabilir özelliktedir. Clean Zone özelliği ile kabin içerisindeki havanın daima temiz olması sağlanmakta. Alerjik hastalığı olanlar için geliştirilmiş olan kabin filtrelerinin de bu temiz hava sağlanması konusunda yardımcı olmakta.

Park ısıtıcısı özelliği ile Volvo On Call akıllı telefon uygulaması sayesinde istediğiniz saate ve dereceye ayarlama yaparak aracınızın ısınmasını sağlayabilir ve hatta kışın arabanızın üzerinde biriken karları temizlemek derdinden kurtulabilirsiniz.

Panoramik cam tavanı ile daha aydınlık bir kabinde seyahat imkanı sunarken, kullanılan karartılmış cam sayesinde konfor ve güvenlik üst seviyede tutuluyor. Ayrıca morötesi ışınlara karşıda koruma sağlıyor.

TEKNOLOJİ

Sürücü destek paketi, otomatik fren sistemi, yaya ile bisiklet algılamalı çarpışma önleyici, şerit koruma, kaza olasılığında tam güç frenleme, kör nokta bilgi sistemi, trafik işaret bilgisi, arka ve ön park yardımcısı, park pilotu ve daha fazlası ile araçtaki teknolojik donanımlar sürücünün daha emin ve rahat sürüşü için tasarlanmış olup birçok kolaylık sağlamakta.

FİYAT

Volvo V40 T3 1.5 Cross Country modelinin vergisiz fiyatı 88.242TL olarak belirlenmiş. Eklenen ÖTV tutarı ise 52.945TL tutarında. KDV dahil fiyatı 166.601TL iken tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı da 167.915TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.