Yeni Audi Q3 Dış Özellikleri

Dinamik yapısı ile oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Audi Q3,Audi ailesinin en yeni üyelerinden bir tanesidir. Hem teknoloji hem de tasarım anlamında sınırları oldukça zorlamış gibi görünmekte olan yeni Q3 beklentilerin çok üstünde bir performans sunarak Volvo XC40 ve BMW X1 gibi rakiplerine zorlu bir rekabet ortamı yaşatacağa benziyor.

Yeni Audi Q3 Dış Özellikleri

Yeni Audi Q3 674 litrelik bagaj hacmi ile sunuldu. Aracın arka koltukları açıldığında ise bu hacim 1.526 litreye kadar ulaşabilir durumda tasarlanmıştır. MQB platformuna yeni nesil ile birlikte geçiş yapmış olan Audi Q3 selefinden 18 mm daha geniş ve 97 mm daha uzun olarak tasarlandı. Eskiye nazaran 78 mm daha uzayan aks mesafesi içeride daha genmiş bir alan bulunmasına zemin hazırlamış.

Yeni Audi Q3 Donanımları

İç tarafa günümüz teknolojilerinin en iyi şekilde entegre edilmesi Audi tutkunlarının beklentilerini fazlasıyla karşılarken kabinde yer alan 12.3 inç virtual cockpit, 8.8 inç bilgi ve eğlence ekranı, Android Auto.Apple Car Play, 4 adet USB girişi yeni nesil teknolojinin tüm detayları ile kullanıldığı göstermektedir.  Güvenlik anlamında acil durum freni, arka çapraz trafik uyarısı ve adaptif hız kontrolü özellikleri bulunan yeni Audi Q3, yenilenen ön tamponu ve eski haline nazaran geliştirilmiş ve genişletilmiş stop lambaları ile de oldukça çekici bir görünüme kavuşturulmuş. Yeni Q3 modeline özellikle profilden bakıldığında bu aracın Q8 modelinden esinlenerek tasarlandığı açık olarak görülmektedir.

Yeni Audi Q3 Motor Seçenekleri           

Q3 1.0 TSİ. özellikleri ilk etapta motor gamında 3 ünite olarak gelecek. Bulunan bu ünitelerin güç çıkışları ise 150 beygir ile 230 beygir arasında değişiklik gösterecek. Bunlardan ilki 190 beygir gücünde 2.0 TFSI ünite olacak. Bu ünitenin 7 ileri çift kavramalı S Tronic şanzıman ile Quattro çekişli sistem ile iş birliği yapacağı biliniyor. Comford, Offroad, Auto, Dynamic, Indıviduali ve Efficiency olmak üzere 6 adet sürüş modu bulunacak olan yeni Audi Q3 Avrupa’da satışa kasım ayının başlarında çıkacakken, ülkemizde bu aracın satışının ocak ayında olacağı resmi olarak duyurulmuştur.

Audi Q3 1.0 Tsi Fiyatı

Yenilenen yüzü ve harika tasarımı ile Audi tutkunlarının merakla beklemiş olduğu Audi Q3 fiyatı listesi aşağıda görüldüğü gibidir.

Standart 1. 4 Turbo FSI 150 HP S Tronic PIBenzin1395 cc213. 134 TL
Standart 1. 4 TFSI 150 HP S Tronic ( 4×2 )Benzin1395 cc220. 662 TL
Standart 2. 0 TDI 184 HP Quattro S tronic ( 4×4 )Dizel1968 cc335. 145 TL

Fiyat listesinin incelenmesi aşamasından sonra Audi Q3 resimleri de detaylıca incelenerek aracın sahip olduğu renklere göz atılması şansı da değerlendirilmeli ve ihtiyaç dâhilindeki motor seçeneği ile beğenilen renk aracın alımı yapılmalıdır.

Audi Q3 1.0 Tsi ÖTV Fiyatı

Yeni Audi Q3 1.0 tsi ötv fiyatı yüzde 60 oranında 100.890 Türk Lirası olarak görülmektedir. Yenilenen tasarımı ile kullanıcısını fazlasıyla memnun edecek olan Audi Q3 ÖTV fiyatı, Q3 2.0 TDI 184 HP Quattro S Tronic modelinde ise 116.355 Türk Lirası olarak görülmektedir. Yüksek kullanım keyfi ve yüksek performansın alınacağı bu Audi serideki ÖTV fiyatı, ülke şartları düşünüldüğünde makul sayılabilecek düzeyde olması ve serinin kullanıcılara sunmuş olduğu yüksek özellikler Audi Q3 araçların oldukça fazla bir şekilde tercih edilebilir olduğu gerçeğini gün yüzüne çıkartmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.