Yeni Citroen C-Elysée

Yeni Citroen C-Elysee Citroen firmasının sedan tasarımlarından sade, zarif ve güçlü yapısıyla dikkat çeken araçlarından biridir.  Daha fazla zerafet ve daha fazla konfor logosuyla yola çıkan otomobil ilk bakışta oturma rahatlığı, süspansiyonları ile  dikkat çekici yol tutuşu sağlayan konforu, bütün sürüş koşullarına uyum sağlama iddiası, 506 litrelik geniş bagaj hacmi, PureTech ve BlueHDi motorları, daha fazla bağlanabilirlik sunan 7 inch boyutundaki dokunmatik ekranı ile kompakt bir sedan olma özelliği taşıyor.

İç ve Dış Tasarım

Yeni Citroen, yeni panjuru, farların iç cephesine dek uzanan krom kaplamalı Citroen logoları, yenilenen led gündüz ve sis farları ile yeniden ve dengeli bir şekilde tasarlanan şık bir sedan aracı olarak şıklıktan ve zerafetten ödün vermeyen müşterilerine hitap ediyor.  Yeni Citroen C-Elysee resimleri incelendiğinde aracın arka kısımında kullanılan 3 boyutlu efekte sahip yeni farların kullanıldığını görebiliyoruz. Seçkin bir iç mekan yaratmak için Citroen Advanced Comfort adı verilen kendi sistemini kullanan araçta hem ruh hem de beden sağlığının korunması için teknolojik ve pratik ürün ve çözümler mevcuttur. Aracın iç dizaynı torpidosundan koltuklarına varıncaya dek yumuşaklık, pratiklik ve şıklık motivasyonu ile yeniden geliştirildi. Yolcuların rahat ve keyifli bir şekilde seyahat edebilmeleri için geniş diz mesafesi sunulan araçta arka koltuklara 3 adet  koltuk kafalığı yerleştirilmesi, her türlü konforun göz ardı edilmediğini gösteriyor. 506 litre bagaj hacmine sahip aracın iç kısmı daha fazla eşya sığdıralabimesi için modüler bir şekilde tasarlandı.

Teknolojik yenilikler

Yeni Elysee ile her türlü medya oynatımı yapabilen, navigasyon destekli 7 inch boyutunda bir dokunmatik ekran kullanılmıştır. Car play teknolojisi aracın mirro scrren işlevi ile her türlü uygulamayı mobil olarak kullanmaya yardımcı olur.

Sürüş ve Güvenlik

Citroen C-Elysee yıllara ve yollara meydan okuyabilecek sağlamlık testlerinden başarıyla geçmiştir. Yağmur, güneş, kar, rüzgar demeden, yıllarca aynı sağlamlığı ve sürüş keyfini vaat eden yeni Citroen C-Elysee özellikleri ile yol tutuşunu mükemmel seviyeye çıkarıyor ve sürücü ve yolcularına üst seviye güvenlik ve keyifli bir yolculuk sunuyor. Hız sabitleme ve sınırlama sistemi ile sürücü kendisi ve sevdikleri için geçilmemesi gereken bir üst hız limiti uyguyabiliyor. Arka park yardımı özelliğiyle de hem sesli hem de görüntülü uyarılarla sürücü çevredeki tehlikelere karşı desteklenip, güvenli bir şekilde park imkanı oluşturulur.

Motor gücü ve yakıt tüketimi

Yeni Citroen C-Elysee 100 kilometrede sadece 3,8 litre gibi düşük bir yakıt sarfiyatı gerçekleştirerek rakiplerine bu konuda büyük fark atmaktadır. CO2 emisyonu ise kilometrede 98 gram olarak ölçülmüştür. Yeni nesil 1.2 Puritech ve 1.6 BlueHDi dizel motorlar manuel şanzımanlarla desteklenerek çevreye duyarlı ve yakıt sarfiyatında tutumlu bir araç keyfi sunulmuştur.

Renk seçenekleri

C-Elysee beyaz, uzay grisi, vizon gri, siyah, lapis mavisi, çelik gri renk seçenekleriyle üretilmektedir. Boya garantisi citroen tarafından binek araçlar için 3 yıl ticari araçlar için 2 yıl olarak verilmiştir.

Yeni Citroen C-Elysee Fiyatı

Yeni Citroen C-Elysee fiyatı, 1.6 BLUEHDI 100 HP motor donanımıyla üretilen

  • C-ELYSEE SHINE modelini 101.200 TL’ye,
  • C-ELYSEE FEEL modelini 102.150 TL’ye
  • C-ELYSEE LIVE modelini ise 99.550 TL’ye anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunmaktadır.

Yeni Citroen C-Elysee Ötv Fiyatı

Yeni Citroen C-Elysee’nin her üç modelinde de % 60 ötv oranı uygulanmaktadır. Yeni Citroen C-Elysee ötv fiyatı ve diğer vergiler dahil edilerek hesaplanmıştır. Citroen firması ötv ve diğer vergilerde meydana gelebilecek değiliklikleri fiyatlara sonradan yansıtabileceğini belirtmiştir. Bu eşsiz araca sahip olmak istiyorsanız eğer size en uygun yetkili satıcıya giderek bütçenize uygun aracı ve uygun ödeme koşullarını öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir