Yeni Dacia Logan

Romanya’nın özgün markası Dacia araçları yeni modelleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Sürücülerin performansı üstün Dacia araç sahibi olmaları için Türkiye’nin önde gelen yetkili satış ağı bulunan otomobil markası gerçekten de birçok özellikleriyle yepyeni modeli olan Logan modelini otomobil tutkunları ile buluşturmuş durumdadır. Bu bakımdan da dacia logan 1.5 özellikleri tamamen kendine has dinamik özelliklerinin var olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekecektir.

Teknik Özellikler

Aracın dört adet kapısı bulunmaktadır. 65 beygir gücü bulunan araç dakikada 4000 devir yapabilme özelliğiyle de gerçekten de dikkatleri üzerine çeker. Bunun yanı sıra yeni dacia söz konusu bu otomobil markası 155 km/saatte hızlanabilmesi adına da üstün performansını teknik duruşuyla bir kere daha sergilemektedir.

Aracın sahip olduğu kasa tipi Sedan tip kasa olup her açıdan tamamen kendine has ayrıcalıklı duruşuyla tamamen farkını yansıtmaya devam eden yapısı vardır. Aracın önden enine tip motor pozisyonu bulunmakta olup dacia logan bütün bu özellikleri neticesinde gerçekten de tamamen sıra dışı özellikleriyle kendine has unsurları yansıttığını rahatlıkla ifade etmek gerekmektedir.

Dış Tasarım

Aracın teknik özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu dış tasarımı hakkında da teferruatlı bir şekilde bilgi sunmak gerekir. Böylece her açıdan aracın sahip bulunduğu özellikler itibariyle tamamen ayrıcalıklı yönleri bir arada bulundurulmaktadır. Araç dacia logan fiyatı 4250 mm uzunlukta – 1735 mm genişlikte ve de 1525 mm yükseklikte dizayn edildi. Ayrıca 510 lt’lik maksimum bagaj kapasitesi bulunmaktadır. Dış tasarımı olarak 2005 model aracın dikkat çeken bir diğer yanı ise türbin sistemidir. Turbo kompresör olarak yer alan aracın dacia logan ötv fiyatı ayrıca dörtlü silindir sistemi bulunmaktadır.

Tüm bu özellikleri elbette Sedan tip kasa olan bir araç olarak da jenerasyonunun önde gelen bir modeli olmasını sağlamış vaziyettedir.

İç Tasarım

Aracın motoru önde enine olacak şekilde tasarlanmıştır. Yakıt tipi olarak dizel motorlu olan bu araç önden çekişlidir.  Aracın ön ve arka süspansiyonları helezon yaylıdır. Yine frenleme sisteminde ön fren sisteminde hava soğutmalı diskler tercih edilirken arka frenlerinde davlumbaz sistem tercih edilmiş durumdadır.

Aracın maksimum 1600 kilogram boş durumda ağırlığının bulunduğunu da yine dikkate almak gerekecektir.

Bütünüyle ortada duran dacia logan 1.5 ötv fiyatı bu seçenekleri ışığında da değerlendirildiği zaman her manada aracın tüm etkin yönleriyle kaliteden ödün verilmeksizin tüm bu iç tasarım ve dış tasarımına dayanarak tamamen kendine has dokusuyla üst düzey özellikleri bir arada taşıdığını kesinlikle söylememiz gerekmektedir.

Fiyatı

Elbette Dacia Logan resimleri modelinin sahip olduğu ötv fiyatını da dikkate almak gerekir. Böylece araç hakkında enine boyuna bir ön görü bilgisine sahip olmak her anlamda mümkün olacak nitelikler arasında geliyor. Tümüyle bu ifade edilen durumlar neticesinde sözü edilen aracın tamamıyla kaliteden ödün verilmeden üst düzey olanaklar çerçevesinde özel taşıt vergisi indirimiyle Türk yetkili satıcılarına anında bağlanarak satın alınması mümkün hale gelmektedir.

Böylece aracın karşıladığı bütün olanaklar çerçevesinde gerçekten de tümüyle kapsamlı olarak çalışmalar yürüttüğünü her halükarda dikkate almak gerekir. Bu da onun tamamen ayrıcalıklı birer unsur olarak ortada duran niteliklerini sergilemesi adına tamamen sıra dışı bir unsur olma yönünden dikkat çeker. Dikkatleri üzerine çeken tüm bu ayrıcalıklı taraflar da aracın fiyatları açısından gerçekten de tamamen farklı bir duruş kazanması anlamına gelir ki her açıdan önemlidir.

Dacia Logan modelinin tüm bu ortada duran seçkin yanları bakımından değerlendirildiği zaman her anlamda kaliteli yaklaşımlarıyla dikkatleri üzerine çektiğini her daim rahatlıkla ifade etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.