Yeni Ford S-Max 2.0L TDCİ Özellikleri

Ford Max serisinin en yeni modellerinden Ford S-Max geniş iç hacmi ve şık görüntüsü ile kullanıcılardan tam not alıyor. Ford’un yeni modellerinde uyguladığı en modern akıllı teknolojilerle donatılmış araç ile yolların efendisi olmaya hazır olun.

5 kapılı 5 kişilik Yeni S-Max daha geniş alana ihtiyaç duyduğunuzda tek tuşla koltuk kapama özelliğine sahip. Elektrikli tavan perdesi ise tek tuş ile kaldırılarak güneşin aracınıza sızmasını sağlıyor.

Sürüş Teknolojileri

Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS), hızınıza ve koşullara göre direksiyonunuzun sertliğini otomatik olarak değiştirir. Sistem direksiyonda meydana gelen titreşimleri de azaltır.

Aracın önünde bulunan 180 derece görüş açısına sahip ön kamera sistemi, aracınızın önünde görüş açınızın dışında bulunan şeyleri size göstererek sürüş güvenliğinizi arttırır. Geri arka görüş kamerası ise aracınızın arkasındaki gözünüz olarak geri manevralarınızı güvenli bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Aracınızı dikey şekilde park etmeniz gerektiğinde kullanabileceğiniz Otomatik Park Sistemi ile yalnızca vites ve gazı kontrol ederek aracınızın park edilmesini sağlayabilirsiniz.

Şerit Takip Sistemi, şeridinizi istemsizce terk ettiğinizi algılayarak şeridinizi kaybetmenizi önlerken Şeritte Kalma Yardımcısı ise uyarılara tepki vermediğinizde sizi yumuşak bir şekilde şeridinize taşır.

Konfor

Araçta bulunanların farklı sıcaklık tercihleri düşünülerek geliştirilen Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Klima (DEATC) ile herkes istediği sıcaklıkta seyahat keyfini yaşar. Sürücü ve ön yolcu için masaj özellikli koltuklar uzun yolculuklarınızı keyfe dönüştürür. Isıtmalı ön cam ise kış mevsiminde buz çözülsün diye harcadığınız zamanı size geri kazandırır. Sitesinde bulunan Ford S-Max resimleri ile konforu fotoğrafından anlayabilirsiniz.

Rahatlık

Akıllı Hız Sınırlandırıcı (ISA) daha kontrollü bir sürüş sağlar. Trafik İşareti Tanıma Sistemiyle birlikte çalışan bu sistem, koşullara göre izin verilen maksimum hızı tanımlayarak hızınızı bu seviyeye getirir.

Geliştirilen S-Max 2.0L TDCi özellikleri ile birçok konuda ellerinizi kullanmanıza gerek kalmaz. Araba anahtarınız cebinizde ya da çantanızdayken dahi kapılar açılabilir. Elleriniz dolu ile bagaj kapınızı atağınızla tek hamlede açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca SYNC 3 sistemi ile birçok konuda sesinizle komut vermeniz yeterli olur.

Aracınızın çalışmasını ya da durmasını istediğinizde ise tek tuş kullanmanız yeterli olur. Ford Mykey kullanarak aracınızın özelliklerini kullanıcıya özel olarak sınırlandırabilir, bu eşsiz deneyimi kişiselleştirebilirsiniz.

Performans ve Verimlilik

Ford S-Max fiyatı belirlenirken önemli bir kriter olan performans ve verimlilik açısından da araç rakipleri arasında öne çıkıyor. Dizel motoru ile performans ve verimliliği bir arada sunan araç, 180 PS güç üretirken ortalama 5,4 tl/100 km yakıt tüketiyor. 6 ileri otomatik PowerShift özelliği ile seri vites değiştirme sırasında herhangi bir sorun yaratmıyor. Ayrıca direksiyonda bulunan tuş ile yine hızlı bir şekilde otomatik vitese geçişi sağlıyor.

Aracın en büyük avantajlarından biri olan Akıllı Bilgi Sistemi, aracı nasıl kullandığınızı analiz ederek verimsiz kullanımlarınız hakkında size bilgi verir.

Güvenlik ve Emniyet

Tüm yeni Ford araçlarında bulunan güvenlik teknolojilerine sahip olan S-Max, Derilme Kontrol Sistemi ile büyüklüğünden kaynaklanabilecek dezavantajı en başından ortadan kaldırıyor.

ISOFIX çocuk koltuğu arka koltuklara sabitlenerek gözünüz arkada kalmadan yolunuza güvenle devam edebilirsiniz.

Ford S-Max 2.0L TDCi ÖTV Fiyatı

Ford aile araçları serisinden Ford S-Max ÖTV Fiyatı 2018 yılı itibari ile ÖTV matrahı üzerinden yüzde 110 oranında uygulanacağı belirtilmiştir. Aracın tavsiye edilen satış fiyatı 448.000 TL’dir. 421.500 TL’lik kampanyalı satış fiyatlarından ise Ford bayilerine giderek yararlanabilirsiniz. Satın almak istediğiniz Ford S-Max 2.0L TDCi ÖTV fiyatı için de bayinizden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.