Yeni Grand C4 Picasso Özellikleri

Fransız Citroen, C4’ün genişlemiş ve yenilenmiş tasarımı ile göz dolduruyor. Citroen C4 resimleri bile görenleri hayran bırakıyor. Akıllı teknolojilerle donatılmış bu 7 kişilik monospace otomobil, ailenizle en keyifli zamanı geçireceğiniz alan olmaya aday.

Tasarım

Oldukça beğenilen bir önceki modelinden yola çıkarak, modern ve dinamik yeniliklerle geliştirilen yeni Grand C4 Picasso yeni tasarımı ve renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. İddialı, dinamik ve akıcı çizgilere sahip olan araç, orijinal renk seçeneklerine zarif çelik grisi ve enerjik lapis maviyi ekliyor.

Bugün artık Citroen’in imzası olarak kabul edilen üç katmanlı akar ışık sistemi korunurken, markanın logosunu kullanan gündüz farları kromla çerçevelendirilmiş. Tavan bombelerine ise yeni bir marka imzası eklenerek “Silver” gri ile süslenmiş. Böylece yeni Grand C4 yeni bir stil kazanmış.

7 kişilik bu araç 4,6 metre uzunluğunda, 1,8 metre genişliğinde ve 1,6 metre yüksekliğinde.

Standart Citroen Grand C4 yeni 3D etkili farlar ile birlikte sinyallere derinlik katıyor. Yine standart olarak 17’’ jantlar, elmas parlaklığıyla göz alıyor.

İç Ortam

Aileniz için tasarlanmış bu araç, iç alanın konforu ve güvenliğine önem veriyor. Kendine has geliştirdiği CITROËN ADVANCED COMFORT ® yaklaşımı ile sürücü ve tüm yolcular için tam konforu hedefliyor. Bu yaklaşım dört temel ilke üzerine kurulu

  • Ses ve dokunuşta yumuşaklık
  • Her koşulda işlevli bir iç mekan
  • Huzurlu bir iç ortam ve dinginlik
  • Sezgisel ve faydalı teknoloji

Milazzo Grey kumaşla kampanan iç alan, pratik kullanımı ve kalitesi ile ön plana çıkıyor. Aracın kapasitesinin pratikliği Grand C4 Picasso özellikleri arasında en öne çıkanlardan.

  • Ön yolcu koltuğu dahil yolcu koltukları masa konumuna getirilerek, uzun mesafe yollarınızda size ev kolaylığı sağlıyor.
  •  Sürgülü arka koltuklar kolayca hareket ettirilebiliyor.
  • 3. Sıra koltuklar zemin altına katlanabiliyor. Böylece arkada büyük bir boş alan elde edebiliyorsunuz.

Aileniz için diğer bir önemli özelliği ise bagajı. 645 litrelik bagajı, 2. Sıra koltukların ön çekilmesiyle 704 litreye ulaşabiliyor. Temassız açma/ kapama kolaylığı ile, eşyalarını kaldırıp indirmeden yükleme yapabiliyorsunuz.

Akıllı Teknoloji

Yeni Grand C4 7’’ dokunmatik ekrana sahiptir. Kullanılan teknoloji ile ekran ve tablet bağımsız bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Connect Nav adlı 3D navigasyon ara yüzü ile gerçek zamanlı bağlantı kurulabiliyor.

Sürücü Yardım Teknolojileri

Sürücü Yorgunluk algılama sistemi sayesinde, sistem aracın istemsiz bir şekilde sapmasını algılıyor. İlk algılamada sesli bir uyarı ile birlikte ekrana mesaj yansıtılıyor. Sapma 4. kez algılanırsa daha güçlü bir sesle karşılaşıyor ve mola vermeniz gerektiğine dair uyarı alıyorsunuz.

Sistem herhangi bir ani duruma sebep vermemek için, aracın kumandalarına müdahale etmiyor.

BlueHDI Dizel

Citroen Grand C4 Picasso fiyatı için bir etmen olan motor konusunda ise oldukça iddialı. Araç BlueHDi dizel motoru ile bir yandan yakıt tüketimini azaltırken bir yandan da CO2 emisyonunu kuvvetlendiriyor.  BlueHDI teknolojisi, 100 km’de 3,8 litre tüketimiyle kendi sınıfında en ön sıralarda yerini alıyor.

Citroen Grand C4 Picasso ÖTV Fiyatı

Citroen aile araçları serisinden Grand C4 Picasso, sınıfındaki araçlar ve özellikleri düşünüldüğünde fiyat avantajına da sahiptir. Aracın Eylül 2018 tarihi itibariye tavsiye edilen satış fiyatı 245.150 TL’dir. Kampanyalı tavsiye edilen fiyatı ise 224.500 TL’dir.  Bu fiyatlara Citroen Grand C4 ÖTV fiyatı dahildir. Araçlara uygulanacak ÖTV oranları Ağustos 2018’de güncellenmiş olup, bu güncelleme Citroen Grand C4 Picasso Ötv fiyatı için bir değişiklik yaratmamıştır.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir