Yeni Honda Civic 1.6

Benzersiz hatlarıyla yeni Honda Civic 1.6, sedan araba meraklılarının yine en gözde parçası. Bu sefer ki model ile bize Honda “Bir işi ne kadar uzun süre yaparsan, o işte o kadar iyi olursun” teorisini doğrulayarak göz alıcı bir araba ortaya çıkarmış. Dışardan bakıldığında rahatlıkla pozitif manada göze çarpan Honda Civic, birçok üstün özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

Sportif Dış Tasarım

Honda Civic  gövde yapısı olarak önden daha çok klasik bir sedan , arkadan ise tam bir spor araba havası veriyor. Motor kaputundan, bagaj kapağına kadar pürüzsüzlük bakımından gerçekten kusursuz tasarlanmış bir otomobil.

Yeni led sistemi ile üretilmiş arka stop grubu ile birlikte sportif alaşım jantlar ve krom ön panjur bu sportif tasarımın en belirgin göstergeleridir.

İç Tasarım

Honda Civic 1.6 , geniş bagaj hacmi ile birlikte vücudu saran koltukları ,tutuşu ergonomik olan vites kolu, yüksek kalite malzeme kullanılan kokpit yüzeyi ve direktiflerinize mükemmel hassasiyette cevap veren ve kontrolünüze çok büyük destek sağlayan yeni direksiyon sistemiyle size bambaşka bir sürüş keyfi yaşatacak.

İç yapı olarak yumuşak bir malzeme kullanılmış. Tasarım anlamında sade ve yalın bir tasarı tercih edilmiş. Ön tasarım sayesinde görüş alanı arttırılmış. İç kısımdaki saklama yerleri konusunda da honda gayet cömert davranmış diyebiliriz.

7 inç bir led ekran iç kısımda hemen göze çarpıyor. Bu ekranda tabiki belirli bir ücret ödeyerek navigasyon paketi alabiliyorsunuz. Video , radio ve mp3 ekranın diğer özellikleri arasında.

İç kısımda en önemli detaylardan bir tanesi de tramerdir. Motor sesi , rüzgar sesi ve yol sesini izole etme konusunda çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Sürüş zevkini arttırmak amacıyla önemli bir detay.

Arabanın  içine girerken anahtarsız bir şekilde girebilirsiniz. Aynı zamanda engine stop/start düğmesi ile aynı zamanda motoru anahtarsız çalıştırabilirsiniz.

Soğuk havalarda işinize çok yarayacak ısıtmalı koltuklara sahiptir. Aynı zamanda arabada bir “econ butonu” bulunuyor. Bu buton aracın çok daha verimli kullanılması için şanzuman destekli olarak vites değiştirme zamanlarında değişiklik yapıyor. Bu tabi ki aynı zamanda emisyon salınımını azalttığı için doğaya da faydalı olacaktır. Bu özellik aynı zamanda klima, motor ve hız sabitlemede ki hassas ayarlarla ekonomik sürüşü desteklemektedir.

Performans ve Testler

Fiziksel anlamda konfor , yol tutuşu ve dinamik performans için arka süspansiyon, hidrolik burçlar ve McPherson tipi ön süspansiyon kullanılarak bu konuyu en iyi dereceye çıkarlımasına çalışılmış. Aynı zamanda, Bilgisayar destekli yazılım olan (CAE) ile de sağlamlaştırılmış bu fiziksel yapı, profesyönel bir şekilde yönetilerek ortaya çok konforlu ve eğlenceli bir sürüş keyfi çıkarılmış.

Tabiki dış yapısı sadece görüntüden ibaret değildir. Güvenlik amaçlı olarak motor en son limitlere kadar zorlanarak test edilmiştir. Motor motoru 800 C’ye kadar ısıtıldı, ardından -30 C’ye kadar soğutuldu. Günlerce yüksek devirde çalıştırılarak en son noktasına kadar zorlandı. En son haline tabiki tüm bu testleri geçerek geldi yeni HONDA CIVIC 1.6

LPG yapısı

 Honda Civic yapı anlamında LPG’ye uygun olarak üretilmiştir. Bu performans düşümlerini engellemek için yapılmış ve başarılı olmuştur. LPG de en önemli unsur montajdır. HONDA bu konuda çok hassas davranmaktadır ve kendi fabrikasında bu montajı yapmaktadır. Bagaj hacminden yemeden simit tüp tercih edilmiştir.

LPG açılıp kapanabilmesi için honda’nın üretimden gelen araç içinde bir düğmesi bulunmaktadır. Aynı zamanda gaz göstergesi de aracın gösterge bölümünde bulunmaktadır.

Fiyatlar

Sizde Honda civic 1.6 Premium (düz vites/benzinli) yi elde edebilmek için 107.050 TL (ötv dahil) ödemeniz gerekmektedir. Eğer Elegance paketini tercih ederseniz sadece 110.650 TL (ötv dahil) ödemeniz gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.