Yeni Hyundai i20


   Bu yazımızda, Hyundai markasının sedan modellerinden biri olan Hyundai i20 otomobilinden bahsedeceğiz. Yeni i20 bir çok özellik ile sürücüler ile buluştu. Tepeden tırnağa bir çok yenilik ile yıla damgayı vurmaya hazır bir otomobil.
    Hyundai i20’nin öne çıkan özelliği özellikle dış tasarımı. Dış tasarımıyla ilgili bütün detaylar çok güzel düşünülmüş. Özellikle LED entegre projeksiyon tipi farlar ve Panoramik Açılabilir Cam Tavan araca çok ayrı bir görünüm kazandırmış. Gerçekten i20 1.o t-gdı özellikleri ile göz dolduruyor. Bu aracın özelliklerini incelemeye başlayalım.


   DIŞ TASARIMI
   Hyundai i20 dış tasarımı ile bir şaheser olmayı hak ediyor. LED entegre projeksiyon tipi farları sayesinde geceleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Arka stop lambaları ile arkanızdaki araçlar büyük ihtimalle gözlerini ayıramayacaklar. Hyundai i20’nin sportif görünümünde arka stop lambalarının da büyük rolü var. 
   Araca ayrı bir görünüm katan diğer bir özellik ise 16 inç jantlar. Gerçekten çok güzel tasarlanmış farlara sahip. İnternetten Hyundai i20 resimleri diye arattığınızda çıkan fotoğrafları incelediğinizde bana katılacağınıza eminim.
   Hyundai i20’nin bir çok renk seçeneği mevcut. İstediğiniz rengi seçerek hayalinizdeki Hyundai i20’ye kavuşabilirsiniz. Dış kasanın rengi dışında iç mekanın da rengini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. 
   İÇ TASARIMI
   Bu otomobilde her detay düşünülmüş. Sürücünün ve yolcuların konforu ve güvenliği için hiç bir detaydan kaçınılmamış.
   Hyundai i20’nin gösterge panelinde anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi, kat edilen mesafe/geçen süre ve dijital hız göstergesi gibi bilgiler yer alıyor.
   Müzik keyfini de bu arabada yaşayabilirsiniz. 2 adet önde, 2 adet arkada hoparlör mevcut ve ayrıca 2 tane tweeter var.
   Dış dikiz aynaları ve camlar elektrikli olarak sürücünün kontrolü altında. Sürücü, istediği gibi bunları rahatlıkla ayarlayabilir.
   Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sayesinde sürücüler kendilerine en uygun direksiyon mesafelerini ayarlayabilirler.
    Krom kaplı iç kapı kolları da Hyundai i20’ye ayrı bir zerafet katmış.
    Bagaj hacmini artırmak için arka koltuklar katlanabiliyor. Böylece daha fazla eşya taşımanız olanaklı hale getirilmiş.
    Hyundai i20’nin farları hava karardığında ya da bir tünele girdiğinizde otomatik olarak açılıyor. Bunun sayesinde sizin farı açmak için ayrı bir efor sarfetmeniz gerekmiyor.
    Manuel klima ile aracın sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
    Konforu artırmak düşünülen diğer özelliklerinden bazıları ise bagaj içi aydınlatma ve orta konsolda bulunan bardak tutacakları. Bardak tutacakları, uzun yolculularda ya da araba sürerken bir şeyler yudumlamak istediğimizde çok önemli hale gelebiliyor. O yüzden böyle bir detayında düşünülmesi çok güzel.


    GÜVENLİK
    Bu başlıkta ise aracın en fazla önem verilmesi gerek konusunu inceleyeceğiz. Hyundai i20’de güvenlik için bir çok sistem geliştirilmiş. Bunlardan bazılarına bir bakalım.
   Elektronik Denge Kontrol sistemi(ESP) sayesinde aracın savrulması engelleniyor. Herhangi bir savrulma sırasında, her tekerlek için fren dağılımı ve tekerlek hızı gibi kontrolleri sağlıyor. Böylece güvenli sürüş sağlanmış oluyor.
   Aracın en önemli kısmından biri olan fren konusunda da Fren Destek Sistemi(BAS) ve ABS sistemleri geliştirilmiş. Böylelikle aniden fren yapılması gereken durumlarda fren desteği sağlıyor.
   Yokuşta kalkışı kolaylaştırmak için ise Yokuş Kalkış Destek Sistemi(HAC) bir hayli kolaylık sağlıyor. Arka park sensörü ile ise park etmenin zorluğu bitaz da olsun azaltılıyor.
    FİYATI
    Hyundai’ın resmi internet sitesine baktığımızda en düşük Hyundai i20 fiyatı 99.450 TL. Tabiki çeşitli özelliklere göre Hyundai i20 Ötv fiyatı farklılıklar gösteriyor.
    Bence özelliklerine göre Hyundai i20 1.o t-gdı Ötv fiyatı fiyatı gayet uygun. Eğer siz de Hyundai i20’ye sahip olmak istiyorsanız en yakın bayiye uğrayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.