Yeni Hyundai i30 1.4 MPI Fiyatı, Özellikleri ve Ötv Oranı

Hyundai’nin yeni i30 modeli 2017 yılında bizleri karşıladı. Bu yazımızda Hyundai i30 1.4 mpi modelinin özelliklerine yakından bakacağız.

i30 1.4 MPI Motor Özellikleri

Yeni i30 1.4 mpi 1368 cc hacminde ve sıralı 4 silindir bir motora sahip. Hyundai i30 bu motorla 183 km/s. lik son hız verisi sunarken, 0-100 hızlanmasını ise 12,6 sn. de tamamlıyor. Şehir içi 6,8 tl ve şehir dışı 4,9 tl yakıt tüketim değerlerine sahip bu motor 6000 devirde 100 hp güç ve 4000 devirde 134 nm tork değeri sunuyor. En düşük benzinli motor seçeneğini ele aldığımız yeni i30’un ayrıca 1.4 T-GDI ve 1,6 CRDI dizel motor seçenekleri de mevcut.

Yeni i30 İç Tasarım

Yeni i30’da iç tasarımda birçok yenilik bizleri karşılıyor. Önceki versiyonda multimedya ekranı konsola tümleşikken yeni i30’da kontrolü oldukça kolay, ulaşması basit ve düzenli menüleriyle kullanımı rahatlatan, tablet boyutlarında bir multimedya aracı bizleri karşılıyor. Yenilenmiş ön panelde tüm çizgiler muntazam ve aralıklar eşit. Bu sayede aracın kaliteli üretim hissini hemen algılamaya başlıyorsunuz. Navigasyon sistemi, elektrikli park freni, ön-arka park sensörleri ise yeni i30’un sadece bir kaç modern özelliği arasında yer alıyor. Ayrıca yeni i30’da ambiyans ışıkları iç mekanı ferahlatan bir diğer yenilik.

Dışarıdaysa tamamı ile farklı daha sade ve şık bir tasarım bizleri karşılıyor. i30’un arka tarafındaki spoylerin ortasında fren lambasının da yer aldığı parlak ve siyah malzeme ile aerodinamiye verdiği önemi yansıtıyor. Ayrıca arka sis lambalarının konumu da yükseltilmiş. Diğer yandan i30’un dışında yayaları ve diğer araçları algılamak için kullanılan bir radar sistemi mevcut. Bu sistemle i30, radara bütünleşmiş harici bir kamera yardımı ile yolu hem araç hem de yayalar için tarayarak, sürüş güvenliği ve yaya güvenliğini esas alan en yüksek güvenlik ekipmanlarını kullanımınıza sunuyor. Bu sistem olası bir kaza senaryosunu algıladığında otomatik fren yapabiliyor (AEB). AEB sistemine entegre olarak çalışan önden çarpışma uyarı sistemi (FCWS), öndeki araç ile mesafeyi, belirlenen hız limitleri içerisinde, hızlanıp yavaşlayarak koruyan akıllı hız sabitleyici sistem (ASCC), şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDWS) ve kör nokta uyarı sistemi (BSD) gibi bir çok güvenlik sistemi ile sürüş güvenliğini ön plana alan yeni i30’da güvenliğe en üst düzeyde önem verildiğini gözler önüne seriyor.

Tüm bu yeniliklerle yeni i30 sadelikle konforu bir araya getirerek, güvenli yolculuk esası temelinde varacağınız noktaya kaliteli ve dinlenmiş bir şekilde ulaşmanızı sağlayacağını vaat ediyor.

Renk Seçenekleri

Hyundai i30 resimlerine Hyundai’nin resmi sitesinden ulaşarak mevcut renk seçeneklerine ve iç görsellerine ulaşabilir, yine site üzerinden kendi i30’unuzu konfigüre edebilirsiniz.

Yeni i30 Satış Fiyatları

Segmentindeki birçok rakibinin en üst donanımından bile daha fazla donanımı standart olarak sunan Hyundai i30 fiyatı 98.200 tl den başlıyor. Küçük motor hacminin vergi avantajından istifade ederek Hyundai i30 1.4 mpi modeline ötv dahil fiyatı 98.200 tl iken, 800 tl ek ödeme yaparak metalik renk seçeneklerine de sahip olabiliyorsunuz. 7 yıl ve 80 bin km garanti seçeneği sunan Hyundai i30 ötv fiyatı 98.200 tl den başlayıp, en üst seçenek olan i30 1.6 CRDi Elite DCT (DİZEL) seçeneği ile 126.300 tl ye kadar çıkan fiyat aralıklarına sahip. En yakın Hyundai show roomunu ziyaret ederek, yeni i30’larla tanışabilir ve istediğiniz donanım seçeneğine sahip i30’unuzu satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir