YENİ MAZDA CX-3

Yeni-Mazda-CX-3

Mazda CX-3 Özellikleri

“Jınba Ittai” felsefesini yansıtan Mazda CX-3 sürücüye yalnız olmadığını hissettirerek farklı bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Dünya’ca ünlü Reddot tasarım ödülü alarak benzersiz bir tasarıma sahip olduğu tescillenmiştir. KODO-Hareketin ruhu felsesi Mazda Cx-3 de ; zerafet ve güzelliği birleştirmiştir. İç kısımda binci sınıf el işçiliği ile dış kısmında ise sadelik ve dinamizmle ön plana çıkmaktadır.

Mazda Cx-3 modelinde sürücünün eylemleri kameralar ve sensörler yardımı ile takip edilmektedir. Dinamik sürüş için çekme gücü jantlara aktarım sağlanır.

Akıllı şehir içi fren desteği (SCBS) ile dâhili sensörler yardımıyla düşük hızda çarpışma riski durumunda frenleri aktif hale getirir ve darbe olasılığın karşı otomatik fren uygulanmasını sağlar.

Mazda CX-3 de kör nokta izleme sistemi (BSM) ile 50 metre mesafe içindeki araçlar taranmaktadır. Kör noktada olan araçların var olması durumunda sesli ve görsel olarak sürücüyü uyarır. Alan boşaldığı zaman alarm durur.

Mazda CX-3 de yeni nesil ara yüz ile sürücünün güvenliğini riske atmadan Aktif Sürüş Ekranı bilgileri göz hizasına getirerek yola odaklanılmasını sağlanır.Bu sayede sürücü güvenliği artmaktadır. 

Ön panel tasarımında sürücü ergonomisi maksimum seviyeye çıkarılmıştır.

Ekran 7 inç büyüklüğünde renkli ve dokunmatik. Ekran büüyüklüğü süürücünün verileri daha net ve kolay görmesini sağlamaktadır.İletişim, bilgi-eğlence ve navigasyon erişimi ekran ile bilgi ve eğlence konseptini tamamlamaktadır.

Mazda MZD connect ile Bluetooth özelliği sayesinde telefon görüşmeleri yapılabilir. Sesili kitap, canlı trafik raporları ile e-posta hesaplarınıza akıllı telefon ile ulaşılabilmektedir. Sosyal medya kanalları da kullanılabilinmektedir.

Kompakt crossover Mazda CX-3 SUV tipi kasaya sahip.Benzinli ve dizel seçenekleri bulunmaktadır.Otomatik ve manüel vites seçeneği olan CX-3 4×4 çekişe sahip.Motor hacmi 1.499 cc. Yakıt depo hacmi 44 litre.Şehir içi yakıt tüketimi 4,4 lt, şehir dışı yakıt tüketimi 3,8 lt.Bagaj kapasitesi 350 lt olan Mazda CX-3 100 km hıza 105 saniyede ulaşmaktadır.

Mazda CX-3 Modeller

Yeni mazda CX-3 için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında; Motion, Reflex, Power, Power Sense bulunmaktadır. Opsiyonel koltuk rengi alternatifi opsiyonu da hatırlatmakta fayda var.

Mazda CX-3 Renk seçenekleri

Mazda CX-3 modellerde 9 farklı renk seçenekleri mevcuttur. Bu renk seçenekleri arasında: ateş kırmızısı, derin mavi, sonsuz mavi, jet siyahı, çelik grisi, titanyum grisi, seramik grisi, sedef inci beyazı, kutup beyazı yer amaktadır.

Mazda CX-3 Satış Fiyatları

Sürücü ve arabanın bütünleşmesini sağlayarak saf sürüş zevki sağlayan yeni Mazda CX-3’ün sahip olmak için yetkili bayilere gidebilirsiniz. Mazda CX-3 fiyatı ise modellere göre  155 bin lira ile 107 Bin lira arasında değişmektedir.  Motion model 155 bin lira ,  Reflex model  fiyatı 165 bin lira,  Power model ise 188 bin liradır. 

Mazda CX-3 ÖTV Fiyatları

Zarafet ve güzelliğin mükemmel birleşimi Mazda CX-3’e sahip olmak için ödenmesi gereken ÖTV fiyatları ise modellere 48 bin lira ve 65 bin lira arasında değişmektedir. Motion model 48 bin lira , Reflex model 51 bin lira , Power model için 60 bin lira,Power Sense model ise 65 bin liradır.

Mazda CX-3 modellerin resimleri 

Mazda CX-3 1.5 SKY-D Motion resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D Reflex resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D 4×4 AT Motion resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D 4×4 AT Reflex resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D 4×4 AT Power resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D 4×4 AT Power Sense resimleri

Mazda CX-3 1.5 SKY-D 4×4 AT Power Sense Plus resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.