Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi ÖTV Fiyatları

Mercedes S serisi ile en lüx sedanlarını kullanıcılarına sunuyordu. Ancak Maybach serisinden sonra S serisinde yeni bir kategori açarak Mercedes-Maybach S-Serisi olarak adlandırmaya başladı. Şimdi gelin hep beraber yazımızın da konusu olan Mercedes-Maybach S 560 4MATIC özelliklerine bir göz atalım.

Yeni Mercedes-Maybach S Serisi

Mercedes S, her zaman lüksün simgelerinden biri oldu. Şimdilerde ise s serisi Maybach versiyonu ile birleşerek sınıfının çıtasını iyice yukarıya çıkarmayı başardı. İncelemeye aldığımız modelse her ne kadar 560 olarak adlandırılmış olsa da eski 560 SEL veya 560 SEC serilerine göndermeden başka bir şey değil. Çünkü Mercedes-Maybach S560 3,982 cm3 hacminde ve bu hacimden 469 HP güç üretebiliyor.

Mercedes-Maybach S560 4MATIC çift turbolu V8 üniteyle 469 beygir motor gücünün yanı sıra 700 Nm ile sınıfının en tasarruflu makinelerinden birini kaputunun altında taşıyor. En son teknolojik oyuncakların bir arada bolca sunulduğu lüx sedanda motorda bundan nasibini almış, Öyle ki bu motorda güç ihtiyacının az olduğu durumlarda camtronic isimli akıllı donanım sekiz silindirli motorun dört silindirinin güç üretimini kısıtlıyor ve bu sayede yakıt tüketiminde ciddi başarı sağlayabiliyor. Bu akıllı motor Mercedes mühendisleri tarafından 9G-TRONIC isimli bir şanzımanla taçlandırılmış.

Lüxde Son Nokta

Bazı araçların motor teknolojisini konuşur içiyle ilgili söz bulmakta zorlanırsınız. Bazı araçlarda tasarım öndedir, bir diğeri sadece kokpitle farklılaşmaya çalışmıştır. Mercedes S560 ‘ta ise nereye bakarsanız bakın konuşacak ve kendine hayran bıraktıracak çok fazla detay var. Araçta adeta her bir parça için baştan yeniden düşünülmüş. Konforunda ötesine geçmek için tüm kozlar oynanmış. Örneğin masajlı koltuklar bel destek ayarı için tasarlanan parçanın dönmesiyle masaj yapılıyor hissiyatı vermiyor. Mercedes bunun yerine şişebilen, ısı desteği ve hava odacıkları bulunan bir sistemi koltuklarına entegre ederek hem gerçek masaj deneyimi ve hem de virajlarda koltuklara yan destek vermek için bu son teknoloji ürününü kullanmış. Ayrıca aracın iç kokusu her daim taze ve güzel olsun diye Air-Balance sistemine sahip. Bu sistem sadece seçtiğiniz kokunun araç içinde yayılmasını sağlamıyor ayrıca hava kalitesini iyonizasyon teknolojisi ile filtrelendirerek havanın kalitesini de iyileştirilebilmekte. Arka tarafta ise neredeyse ayaklarınızı uzatmanız için 77 cm. öne kaydırılabilen ön koltuklarla arka bölüm şoförlü kullanımlar için adeta bir dinlenme noktası haline getirilmiş. İş yeri ve yaşam alanı olarak kullanabileceğiniz bu araç isterseniz sportif yüzünü de yansıtmaktan çekinmemekte.

S560 ın saymakla bitmeyen donanımlarını sadece isim olarak saymak bile oldukça uzun. Sürüş yardımcısı, Arka bölüm emniyet donanımı, hafıza sistemi, güneşten koruma, ısı konfor, 360 derece kamera sistemi, akıllı telefon entegrasyon sistem, özel alarm ve güvenlik sistemleri…

Bu kadar çok donanımın bir araya gelmesiyle ve kendine özgü tasarımıyla ben burdayım diyen S560’ın resimlerine Mercedes-Benz’in resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Fiyat

Bu kadar donanıma sahip lüx bir aracın fiyatını merak etmemek imkânsız. Vergiler hariç Mercedes-Benz S560 fiyatı 572.197 TL. Ancak bu araçta ÖTV oranı 160% olarak ekleniyor. Bu sebeple Mercedes-Maybach S 560 4MATIC ötv fiyatı 1.766.900 TL olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes-Maybach S ötv fiyatı ile bir hayli cep yakıcı gelebilir. Ancak bu segmentte bir otomobil alma düşünceniz varsa lüksün en tepesine yerleşeceğinizi garanti eden Maybach S’in prestijinize prestij katacağını söylemden geçemeyiz. Ayrıca bu lüks canavarı yine Mercedes’in resmi sitesinden kendiniz konfigüre ederekte satın alma imkanınız mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir