Yeni Polo 1.0 TSİ Özellikleri

Yeni Polo iç alanı genişletilerek büyüdü. Turuncu, Resif Mavi ya da İpek Gümüş renklerle dekore edebileceğiniz Polo’nuz için sunulan 14 dış renkten birini de seçebilirsiniz.

LED farları ile görüş alanını genişletirken enerji verimliliği de sağlıyor. Dijital gösterge paneli ile ihtiyacınız olan tüm bilgileri ekrana yansıtabiliyorsunuz. Üstelik akıllı telefon entegrasyonu ile cep telefonunuzdan bilgi aktarımı yapmanız da mümkün.

Volkswagen Polo eski küçük ve kırılgan yapısından büyük ve güvenli kategorisine geçiyor. İleri teknoloji ile sizin için güvenliğinizi üst noktaya çıkartıyor. Yorgunluk Tespiti, Kör Nokta Algılama, Park Asistanı gibi özellikler sizi korumak ve rahatınızı sağlamak için geliştirilmiş donanımlardan yalnızca birkaçı.

Verimliliği en üst seviyeye çıkartmayı amaçlayan araç, Start/Stop uygulaması ile şehir içi yakıt verimliliğini arttırıyor.   

Özellikler

Polo 1.0 TSİ özellikleri açısından iki donanım seçeneğine sahiptir: Comfortline ve Highline.

Comfortline’ın öne çıkan özellikleri arasında ön ve arkada bulunan park mesafe sensörleri ile görsel park desteği; otomatik olarak yanan kısa farlar ile LED gündüz sürüş farları; 15’’ alüminyum alaşım jantlar; Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) ve ikincil çarpışma freni gelmektedir.

Highline’ın öne çıkan özellikleri arasından ise bunların yanında yolcular için farklı sıcaklıklar ayarlayabilen Klimatronik, LED stop lambaları, 16’’ jantlar, ön sis farkları ve entegre statik sönüş farları yer almaktadır.  

Teknik Bilgiler

İki donanım da 3 silindir ve 12 V benzinli motora sahiptir ve maksimum 175 tok ile 95 PS güce erişebilir. 80 km/h 7.2 saniyede çıkarken, 100 km’ye 10.8 sn’de çıkmaktadır. İkisinin de maksimum hızı 187 km/s olarak ölçülmüştür.

Comfortline 6 ileri manuel vites kutusuna sahipken, Highline 7 ileri DSG’yle donatılmıştır. Her iki model de 40 lt yakıt tankına ve 351 lt. bagaj genişliğine sahiptir.

Comfortline 100 km’de şehir içinde 5.6 lt, şehir dışında 3.9 t ve genelde 4.5 lt yakıt tüketmektedir. Highline ise her birinde ortalama 0.2 lt daha fazla yakıt tüketir.

Sitede bulunan Volswagen Polo resimleri üzerinden sunulan standart donanım ve opsiyonlu eklentilerini inceleyebilirsiniz.

Standard Donanım

6 hoparlör ve Composition Colour bilgi ve eğlence sistemleri ile keyifli bir yolculuk geçirmenize sağlar. Türkçe dil seçeneğine sahip yol bilgisayarı seyahatlerinizde en iyi yardımcınızdır. Yan ve arka camlar ısı yalıtımı yapar. Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ile görüş açınız daha nettir. Halojen farlar ve far yükseklik ayarı koşullara göre gece görüşünüzü ayarlayabilir.

Daha geniş bir alana ihtiyaç duyduğunuzda asimetrik katlanabilen koltuklar fonksiyonel hizmet sağlar. Güvenliğinizi için immobilizer ve lastik basınç uyarısı devrededir. Hidrolik direksiyon, ön bölümde bulunan hava yastıkları, ön kol desteği ise daha konforlu ve güvenli sürüş sağlar.

Özellikler ve bu bölümde sayılan donanımlara ek olarak ambiyans aydınlatma Highline seçeneğinin öne çıkan özelliğidir.

Opsiyonel Ekipmanlar

Highline modelinde bulunan 16’’ jantlar, ön sis farları ve entegre statik dönüş farları ile LED stop lambaları Comfortline için opsiyonlu olarak sunulmaktadır.

Bunlara ek olarak ön koltuklara bel desteği ve katlanabilir çeki demiri opsiyonlu olarak tercih edilebilir.

Yeni Polo 1.0 TSİ ÖTV Fiyatı

Volksagen Polo fiyatı araçların donanım özelliklerine göre değişmektedir. Bu değişim doğrultusunda  Volkswagen Polo 1.0 TSİ ÖTV fiyatı da farklılaşmaktadır. 

ModelDonanımTavsiye Edilen FiyatÖTV
Polo 1.0 TSI 95 PS ManuelComfortline125.90035.295,56
Polo 1.0 TSI 95 PS DSGComfortline137.30038.515,90
Polo 1.0 TSI 95 PS DSGHighline155.60049.146,70

Büyüyen Polo’nun mükemmel konforunu ve kullanım kolaylığını elde etmek için en yakın bayi ile irtibata geçebilirsiniz. Volkswagen Polo ÖTV fiyatı Comfortline manuel seçeneği için 35.295,56 TL iken DSG tercihi için 38.515,90 TL’dir. Highline DSG seçeneği için ise 49.146,70 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.