Yeni Seat Arona Özellikleri

Kıyasıya rekabetin yaşandığı sınıfa yeni bir oyuncu dâhil oldu. Seat Arona yollarda. Uzun süredir takipçilerinin gündemin meşgul eden yeni arona sevenlerinin ve bekleyenlerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Seat’ın İbiza ve Leon hamlelerinden sonra piyasa sürülen bu model modern dizaynı ile oldukça şık bir dış görünüme sahip görünüyor.

Yeni Seat Arona Dış Özellikler

 Yeni Seat Arona 400 litre bagaj hacmi ve 4143 mm uzunluğu ile sınıfındaki rakiplerine göre oldukça iddialı bir şekilde geldi. İlk incelemede bu modelin en çarpıcı tarafının tasarımı olduğundan söz edilebilir. Son derece çekici ve sportif hatlara sahip olan Seat Arona için 68 adet farklı renk kombinasyonu sunulması dikkate değer bir ayrıntı olarak görülüyor.

Yeni Seat Arona Donanımlar

 Yeni Seat Arona modeli için donanım paketi olarak 4 farklı seçenek firma tarafından sunuluyor. Bu paketler style, xcellece, fr vereference. İç kısımda 8 inç dokunmatik bir multimedya ekran, 300 watt ses çıkış gücüne sahip 6 hoparlörlü Premium ses sistemi, Auto destekli Android multimedya sistemi, sürücü yorgunluk algılama sistemi, Apple car play, yatay ve dikey park özelliği, adaptif hız sabitleme sistemi, çapraz trafik uyarı asistanı, kör nokta uyarı sistemi, yokuş kalkış desteği, gibi donanımlar yer alıyor. Ayrıca bu aracın Seat drive özelliği sayesinde sürüş modları da kolayca değiştirilebiliyor. Bu sayede sürücüler Seat Arona modelini sport, normal, individual ve eco sistemleri ile kullanabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Yeni Seat Arona Motor

 Benzinli cephede Arona 1.0 TSİ özellikleri 3 silindirli 95 Ps güç biçimi ile beş ileri manuel şanzımanlı, aynı hacimde olan 115 Ps motorda 6 ileri manuel ile 7 ileri şanzımanla sunulmaktadır. Ayrıca silindir kaplama teknolojisine sahip olan 1.5 TSİ 150 Ps güç biriminde ise 6 ileri manuel vites seçeneğiyle tercih edilebilecek.

Dizel seçenekli Aronalar da 1.6 TDİ hacme sahip olan motor içinde 95 Ps güç birimi ve 5 ileri manuel ile 7 ileri DSG şanzımanla sunulmaktadır. 115 Ps güç seçeneğinde 6 ileri manuel vites özellikleri ile alınabilecek olan Seat Arona tüm bunlardan farklı olarak sadece sınırlı sayılı ülkelerde 1.6 MPİ 110 Ps atmotferik benzinli motor ile satışa sunulmuştur. Bu modelin piyasaya sunulacağı ülkeler arasında Türkiye bulunmamaktadır.

Seat Arona 1.0 Tsi Fiyatı

 Sahip olduğu özellikleri ile çok fazla kullanıcıya hitap etmeyi amaçlamakta olan yeni Seat Arona fiyatı listesi aşağıda görüldüğü gibidir.

ModelDonanım2018 Model Anahtar Teslim Liste Fiyatı
ARONA 1.0 Eco TSI 115 HPXcellence156.000 TL
ARONA 1.0 Eco TSI 115 HPFR156.000 TL
ARONA 1.6 TDI SCR 95 HPStyle198.500 TL
ARONA 1.6 TDI SCR 95 HPXcellence216.500 TL

 Fiyat listesi incelendikten sonra Seat Arona resimleri de incelenerek araçların tasarımları ve renkleri hakkında da bilgi sahibi olunup en uygun modelin alınmasına kara verilebilmektedir.

Seat Arona 1.0 Tsi ÖTV Fiyatı

 Yeni Seat Arona 1.0 tsi ötv fiyatı yüzde 50 tutarında 30.255 Türk Lirası olarak görülmektedir. Araçta sağlanan yenilikler dikkate alındığında muhteşem bir performan sergileyeceği açık olan Seat Arona ÖTV fiyatı 1.0 Eco TSI 115 HP DSG S&S FR modelinde ise 32.998 Türk Lirası olarak görülmektedir. En yüksek kullanım keyfinin ve performansın alınacağı bu serideki ÖTV fiyatı, gerçekçi konuşmak gerektiğinde makul seviyelerde bir fiyat olarak dikkat çekmekte ve yeni Arona’lar alıcılarını beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.