Yeni Toyota RAV4 Özellikleri

RAV4 Hybrid yeni tasarımında sizi yeni maceralara davet edecek, şık bir tasarım ve güçlü bir duruşa sahip olması hedeflendi. Dikkati üzerine çekicek LED farları ve LED stop lambaları kulanılarak aracın dinamik tasarımı ön plana çıkarıldı. RAV4 Hybrid’in güçlü duruşunu tamamlamak için 18’’ alüminyum alaşımlı jantlar eklendi. Daha iyi fikir sahibi olmak için lütfen Toyota RAV4 resimlerini inceleyin.

TOYOTA’NIN HİBRİD MACERASI

Toyota aslında SUV araçlarında 1997’den beri elektrikli motorlar üzerinde çalışmakta. Yakın geçmişte Tesla ile de ortak çalışmalar yapan Toyota şu anda da Hibrid’de 4. Nesil teknolojisiyle RAV4’ü kullanımınıza sunuyor.  200 beygir gücünde bir SUV aracın normalde 100 kilometrede yaklaşık 13 litre yakıt tüketmesi beklenirken Bu teknoloji sayesinde Toyota RAV4  5.3 – 5.6 litre aralığında yakıt tüketimine sahip.

İstediğiniz anda sadece bir düğmeyle tamamen elektrikli moda geçen RAV4 Hybrid, yüksek hızlanma için gaz pedalına bastığınızda aradığınız performansı size sunmak için otomatik olarak içten yanmalı motora geçiş yapıyor.

 Hybrid motor aracın ön panelinde size farklı bir gösterge sunuyor, burada devir sayısını gösterge yerinde ‘Şarj’,  ‘Eko’ ve ‘Power’ modu yazan bir gösterge göreceksiniz. Bu gösterge aracınız fren ya da yavaşlama esnasında kendini şarj ettiği ‘Şarj’ modunda mı, elektrik motorundan enerji aldığı ‘eko’ modunda mı ve yoksa aracın benzinli motoru kullandığı ‘Power’ modunda mı olduğunu size gösteriyor.

RAV4’ÜN HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Hibrit teknolojisi RAV4’e daha düşük emisyon, daha fazla güç ve kalite katıyor. RAV4’ün gelişmiş hibrit sistemi günlük stresinizi atmanıza yardımcı olurken; aynı zamanda her şeye hakim olduğunuz bir sürüş konumu sağlıyor ve tüm bunlarla birlikte aracın içini adeta huzurlu bir sığınak haline getiriyor. Ayrıca RAV4’ün hibrit sistemi zorlu yollarda ya da ekstra çekiş gücüne ihtiyaç duyduğunuzda, hemen harekete geçerek tüm bunların üstesinden gelmenizi sağlıyor.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

4X4 özelliği size daha iyi yol tutuşu, virajlarda daha dinamik dönüş ve daha iyi direksiyon tepkisi sunuyor. Gelişmiş ses yalıtımı ile yüksek hızlarda bile yol ya da rüzgâr gürültüsünün keyfinizi kaçırmasına izin vermeyen RAV4 böylece Hybrid sınıfındaki en sessiz araçlardan biri.

Normal yol koşullarında sürüş önden çekişli olarak gerçekleşirken, yağışlı yollarda ya da araç herhangi bir nedenle kaymaya başladığında AWD sistemi devreye girerek, tork otomatik ve sürekli olarak ön arka tekerlekler arasında dağıtılır, böylece çekiş ve sürüş dengesi sağlanır. Bu sistem aynı zamanda yakıt ekonomisine katkıda bulunur.

KULLANICI ARAYÜZÜ

7’’ renkli dokunmatik ekranı bulunan Toyota Touch® 2 multimedya sistemi sayesinde yolculuğunuzda navigasyonu kullanabilir ya da geri manevraları daha güvenli hale getirmek için geri görüş monitöründen yararlanabilirsiniz. Eller serbest olarak Bluetooth® üzerinden telefon görüşmesi yapabilir ya da MP3 ve iPod bağlantısıyla müzik dinleyebilirsiniz. İsterseniz telefonunuzu bu ekrana bağlayabilir, böylece telefon rehberinizi görüntüleyerek arama yapabilir ya da mesajlarınızı okuyabilirsiniz.

Toyota RAV4 kat edilen mesafe ve yakıt tüketimi gibi bilgileri ise ön gösterge panelindeki 4,2’’ Renkli TFT ekranda size sunuyor. RAV4 ayrıca yükleme ve boşaltmayı kolaylaştıracak alçak yükleme eşiği olan elektrikli ve hafızalı bir bagaj kapağına sahip.

YENİLİKLER

Araçla manevra yapmanızı kolaylaştıran en gelişmiş kamera teknolojisi bu Toyota modelinde ilk kez kullanılıyor. Panoramik Görüntü Monitörü adı verilen bu sistem aracın etrafında bulunan dört kamera ile RAV4 Hybrid’in çevresini algılayarak ve 360° animasyonlu bir görüntü haline getirerek Toyota Touch® 2 ekranında size gösterir ve aracın içindeyken çevreyi en iyi şekilde görmenizi sağlar.

GÜVENLİK DONANIMI

7 hava yastığı, Araç Denge Kontrol Sistemi ve ABS Toyota RAV4’de standart donanım olarak yer alır. Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi ise milimetrik dalga radarı kullanarak sürücüyü uyarır. Kör noktadan yaklaşan bir araç olduğunda aracınız yan aynalardaki uyarı sinyalleriyle görsel olarak, arka taraftan gelen uyarı sesiyle de işitsel olarak sizi uyarır. Keskin dönüşlerde ya da kaygan zeminli yollardaki virajları dönerken Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC+) sistemi devreye girer, bu sistem motor çıkış gücünü kontrol altında tutar ve her lastiğe farklı oranlarda fren uygulayarak aracın dengesini koruyup savrulmayı önler.

RAV4 2.5 Hybrid Özellikleri

2.5 Litre Hybrid Motore-CVT Şanzıman 4×22.5 Litre Hybrid Motor e-CVT 4×2
Maksimum Güç200 HP200 HP
Yakıt Tüketimi5,3 L / 100 km5,6 L / 100 km
CO2 Salınımı122 gr/km127 gr/km
Hızlanma (0-100 km/saat)8.3 sn8.3 sn
Hibrit Sistem Akü TipiNikel-MetalNikel-Metal
Hibrit Sistem Akü Kapasitesi (Ah)6.56.5
Maksimum Hız180180
Vitese-CVT Otomatik Vitese-CVT Otomatik Vites

Toyota RAV4 Fiyatı

Versiyon2018 MY Fiyatları
2.5 Hybrid Motor 4×2 Advance e-CVT modeli262,800 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Advance e-CVT modeli336,300 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium e-CVT modeli408,600 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium Plus e-CVT modeli433,700 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium Plus Navi e-CVT modeli443,500 (TL)

Toyota RAV4 ÖTV Fiyatı

Toyota RAV4 modeli Türkiye’de artık sadece Hybrid motorla satışa sunuluyor. Kanun değişikliği ile ülkemizde Hybrid motorlara özel olarak getirilen ÖTV indirimi sayesinde diğer SUV modellerinden daha uygun bir fiyata hem de sağlamlığıyla ün yapmış Toyota markasından bir SUV’a sahip olabilirsiniz.  

Toyota RAV4 2.5 Hybrid ÖTV Fiyatı

Versiyon2018 ÖTV Teşvikli Fiyatları
2.5 Hybrid Motor 4×2 Advance e-CVT modeli202,950 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Advance e-CVT modeli259,450 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium e-CVT modeli330,750 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium Plus e-CVT modeli351,000 (TL)
2.5 Hybrid Motor 4×4 Premium Plus Navi e-CVT modeli358,900 (TL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir